Manchester postanesinden düşen Hannet kuşu

manchester isimli angl-briton köyü henüz madchester olmadan, happy mondays elemanları gökyüzünde binlerce kuşu zehirlemeden ve ian curtis kendini asarak joy divison’ı, biricik karısını ve sub ruhani atmosferi terk etmeden önce, müzik aleminin kafayı kırmış kişiler listesinde her daim tepede yer alacak martin hannet geldi kırsaldan. sessizliği kaydetmişti (cidden). elinin değdiği herşey kült oldu zamanla, bir prodüktöre ihtiyacınız olursa hiç çekinmeden çağırın kendisini öte dünyadan. biz öyle yapıyoruz, gerekli olan malzeme: bir kaç adet şişe bira, box sigara paketleri, illa kapatılmış ışıklar ve araba farlarının gölgesi, zor değil. bugün sürüyle grup dinliyorsanız mtv’den ve oradan buradan, içinde biraz ingiliz ironisi ve
Ocak '08

manchester isimli angl-briton köyü henüz madchester olmadan, happy mondays elemanları gökyüzünde binlerce kuşu zehirlemeden ve ian curtis kendini asarak joy divison’ı, biricik karısını ve sub ruhani atmosferi terk etmeden önce, müzik aleminin kafayı kırmış kişiler listesinde her daim tepede yer alacak martin hannet geldi kırsaldan.

sessizliği kaydetmişti (cidden). elinin değdiği herşey kült oldu zamanla, bir prodüktöre ihtiyacınız olursa hiç çekinmeden çağırın kendisini öte dünyadan. biz öyle yapıyoruz, gerekli olan malzeme: bir kaç adet şişe bira, box sigara paketleri, illa kapatılmış ışıklar ve araba farlarının gölgesi, zor değil.

bugün sürüyle grup dinliyorsanız mtv’den ve oradan buradan, içinde biraz ingiliz ironisi ve hafif aksan barındıran, büyük ihtimal kendisi sayesinde. takriben 18.yy’da yapılmış ve bitmiş müzik icra etmeyi dilde kaydırak sayan pinhani, yüksek sadakat (afedersiniz türkçenize sıçayım) vs. dream tv gruplarından sorumlu değil kendisi, devamlı pir gösterilmesine rağmen mazhar alanson da sorumlu değil, o budist oldu zaten. gözünüzü kapayıp kulağınızı tutmaya çalışın ki, martin hannet’ı yıllar sonra, 24 hour party people isimli güzide filmimside, aynı anda gollum’a da hayat veren andy serkis oynamış, hakkını vermiş, ayakta saygı sunmuş, ihya etmiştir.

martin hannet, bir kısım insanı en az yeni ahit kadar etkilemiş joy divison albümü closer’ı yaparken, bilgisayarına kabala şekilleri çizmiş, bir büyü yaratmak istemiş, dinledikçe onu yapana acı verecek olan bir sihir. hannet eli değdiği yolunda söylentiler olan iki öte şarkı, the buzzcocks – strange thing ve ian brown madchester azizi olmadan ve karate öğrenmeden önce takıldığı zamanlardan: the stone roses – so young. ✪

Önceki

Mustafa Kemal Atatürk ve fanzin meselesi

Sonraki

Seks müzikali