Telegraph Cabin: “Aklım bir fotoğraf kutusu gibi”

/

Müziğinle çocukluğuna, anılarına gönderme yapıyorsun diyebilir miyiz?

Yaptığım müzik oldukça kişisel. Yaşamımda olan biten her şeyi kapsıyor gibi tınlıyor. Dolayısıyla evet, şarkılarımda oraya buraya gömülmüş çocukluğumdan parçalar bulabilirsiniz. Hepsi hatıralarla ilgili.

İtalya’dansın, tam olarak nerede doğdun?

Doğduğumdan beri Milano yakınlarında küçük bir kasabada yaşıyorum. Bu nedenle oldukça kapalı bir çevrede büyüdüm. İnsanlar burada genel olarak iyidir hoştur ama oldukça tembeldir. Sadece birkaç kültür etkinliği ile cover yapan sıkıcı metal gruplarında enstrüman çalabilen 6-7 eleman bulunmakta. Burada sanatsal açıdan ilginç bir proje başlatmak oldukça zor. Bu nedenle bu sıkıcı durumu boşverip kendi dünyanı yaratmak zorundasın.

Etkilendiğin sanatçılar, filmler ve sesler neler?

Cevaplaması zor bir soru ama birkaç isim vermeye çalışacağım:

Müzik: Sigur Ros, Explosions In The Sky, Yellow6, Epic45, July Skies, The Durutti Column, Olafur Arnalds
Yazarlar: Breece D’J Pancake, Kerouac, Salinger, Murakami, Hemingway
Filmler: Lost In Translation, Angels Of The Universe, Noi Albinoi, Interiors
Mekanlar: Macaristan kırsalı, Utrecht ve gece vakti Floransa

Gerçek adın nedir?

Luca Cattaneo.

Müziği oluşturmaya yaşadığın tam “o anda” mı başlıyorsun yoksa daha sonrasında, daha planlı mı oluyor?

Kafam daha çok, beni etkileyen gördüğüm her şeyin birer “fotoğrafını” koyduğum bir kutu gibi: Bir manzara, çimde oynayan bir çocuk, parkta eski tozlu bir bank… Sonrasında gitarımı alıp bu görüntüler üzerinde çalışıyorum. Hemen o an da olabilir ancak genellikle aklımın yaratmaya çalıştığım, -hissettirmem gereken- atmosferi ve duyguları değerlendirmek için birkaç güne -ya da haftaya- ihtiyacı oluyor. Sonuç ise, yaşamımda olmuş bitmiş bir olayın hatırlanması ya da çeşitli “fotoğrafların” bir kolajı oluyor.

Telegraph Cabin – Backward Flight EP [2010]

Şarkı listesi:

1. Endless Curfew 04:57
2. Lost At Sea 02:52
3. A Glimpse 01:36
4. Train To Valencia 07:05

Ücretsiz download ve bilgi:

myspace.com/telegraphcabin
telegraphcabin.bandcamp.com/

[Futuristika’da Telegraph Cabin] ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]