Bataille – The Wolves Amongst the Flower

Evet, Georges Bataille etkisiyle konuşan anti-punk, noise rock vakasıyla karşı karşıyayız. Gölgeli müzik: Deleuze, Nietzsche, Blanchot ve Bataille’den müphem, varlığın silikleştiği anlarda konuşan içimizdeki başka ben’lerin yankılı gürültüsünü icra ediyorlar. Albümlerinden tuhaf videolar yapmışlar. Yaptığımız punk değil, teoloji diyorlar. Haydi canım.

Vampirlerin mezarı, Bataille tipolojisine biraz daha uyumlu gibi. Karşıt geçişli, bir belirsizlik ses kalabalığında çarpışan gürültü.

 

Dilin kaybolduğu anlarda ortaya çıkan müzik. Georges Bataille’in söylediğine uyumla: “Bu dünyada iki kesinimiz var: Her şey değiliz ve hepimiz öleceğiz.” ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]