Ekümenopolis SALT Beyoğlu’nda


Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir
Yönetmen: İmre Azem
Türkçe – 93’ 22’’
Film İngilizce altyazılıdır.
http://www.ekumenopolis.net/

Gösterim Tarihi: 28 Ekim Cuma 18.30
Mekan: SALT Beyoğlu
Adres: Kurucu Garanti Bankası
İstiklal Caddesi 136
Beyoğlu 34430 İstanbul Türkiye
T +90 212 377 42 00
http://www.saltonline.org/
salt@saltonline.org

SALT Beyoğlu, İmre Azem’in yönetmenliğini üstlendiği, ödüllü belgesel film “Ekümenopolis: Ucu Olmayan Şehir”’i, 28 Ekim Cuma günü saat 18.30’da gösterime sunuyor. Belgesel izleyicileri, uçsuz bucaksız İstanbul’da; yıkılmış gecekondu mahallelerinden gökdelenlerin tepesine, Marmaray’ın derinliklerinden 3. köprünün güzergâhına, gayrimenkul yatırımcılarından kentsel muhalefete kadar uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

İstanbul’a bütüncül bir yaklaşımla bakmayı amaçlayan Yönetmen İmre Azem, ilk uzun metrajlı belgeseliyle, değişim kadar şehrin dinamiklerini de ele alıyor. İstanbullu izleyicinin yaşadığı kenti yeniden keşfetmesini isteyen yönetmen, değişime seyirci kalmadan onu sorgulamasını hedefliyor.

Türk-Alman ortak yapımı belgesel, bu yıl 17.si düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde “İnsan Hakları Ödülü” ve DOCUMENTARIST İstanbul Belgesel Günleri’nde “Yeni Yetenek Ödülü”nü kazandı. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]