Richard Brautigan: Bir offbeatnick ruh hali

richard brautigan bir smith wesson ile seçme(me) hakkını kullandığında, ölüsü haftalar sonra bir perşembe günü (ah bu perşembeler) bulunduğunda, şekli şemali muhakkak ki bozulmuş bedeni, sadece yolculukların değil, kimi zaman avların da insanın sadece kendi içine doğru yapıldığını gayet net belirtmiştir.

sadece toplum içinde değil beatnickler arasında da küçümsendi, ölümünü çok önceden hazırlanarak, o anı bekleyerek, bir ortaçağ bunalımıyla bekledi.

kayıp kütüphanelerin, göllerin, ölü alabalıkların, canlı alabalıkların, garip kadınların, turuncu odaların siyah beyaz hikayeleri:

richard brautigan hakkında;
brautigan şiir indeksi;
brautigan: aşk ve kahve önemli şeylerdir.
brautigan’dan çeşitli hikaye ve şiirler salvosu. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]