Yağmur’un Geçişi’ne yol açın

yagmur Ben Yağmur, bir hayalim var!

Devletin normal kabul ettiği cinsiyetlerimize gösterdiği ayrımcılığın trans bir bireye sağlık – barınma – yaşam hakkı gibi konularda neler yapabileceğini ve neler yapmayacağını tahmin edersiniz.

Trans bireyler hetero erkek cisiyeti haricinde her insanın karşılaştığı haksızlıklardan çok daha fazlasına maruz kalıyor.

Bütün eğitimlerine, yeteneklerine ve güçlerine karşın transfobi yüzünden iş bulamayan ya da çalıştıkları yerde mobbinge maruz kalan, sağlık güvencesi olmayan translardan biri Yağmur.

Kendi çevresindeki doktor arkadaşları sayesinde hormon sürecini tamamlamış, ancak kadın algısına tam olarak ulaşamadığını ifade ediyor.

Yağmur’un hayalini gerçekleştirmesine yardım edin.

Yağmur yalnız yürümesin!

[intense_hr type=”solid” size=”medium” /] ✪

Yağmur’s Transition

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]