Yan Babilan!

Beton Orman acil bir duyuru yapmak icin sahneyi devralıyor: 28 Ekim Salı akşamı saat 20:00 den itibaren, İstanbul’dan Sultan Tunç, Hariçten Gazelciler, Karagüneş, Istanbul Ska Foundation, Iya Waves ve Ankara’dan Komik Günler grupları, BETON ORMAN ismi altında yakın gelecekte üretecekleri projelerinin tanıtımını yapmak için Beşiktaş’ın yeni konser sahnesi Çadır ‘da bir araya geliyor. Şehir yaşantısında en büyük rahatsızlıklarımızdan biri olarak gördüğümüz plansız büyüme ve betonlaşma hızla devam ediyor. Her geçen gün nefes alınabilir kamuya açık alanlar bu plansız büyümenin etkisi ile yerlerini beton yapılara bırakıyorlar ve şehir insanının doğaya, yeşil alana olan ihtiyacı günden güne artıyor. Çocukluğu ve belki de
Ekim '08

Beton Orman acil bir duyuru yapmak icin sahneyi devralıyor:

28 Ekim Salı akşamı saat 20:00 den itibaren, İstanbul’dan Sultan Tunç, Hariçten Gazelciler, Karagüneş, Istanbul Ska Foundation, Iya Waves ve Ankara’dan Komik Günler grupları, BETON ORMAN ismi altında yakın gelecekte üretecekleri projelerinin tanıtımını yapmak için Beşiktaş’ın yeni konser sahnesi Çadır ‘da bir araya geliyor.

Şehir yaşantısında en büyük rahatsızlıklarımızdan biri olarak gördüğümüz plansız büyüme ve betonlaşma hızla devam ediyor. Her geçen gün nefes alınabilir kamuya açık alanlar bu plansız büyümenin etkisi ile yerlerini beton yapılara bırakıyorlar ve şehir insanının doğaya, yeşil alana olan ihtiyacı günden güne artıyor. Çocukluğu ve belki de tüm yaşamı bu beton bloklar arasında geçmiş olanların kültürel gelişiminde büyük etkisi olan bu durum, bizim için “Beton Orman” imgelemini yaratmıştır. Yaşamın diğer ormanlara göre daha zor, daha karmaşık olduğu bu ormanda, yaşamlarımızı kolaylaştıracak çözümler, nefes alabileceğimiz alanlar yaratmak için alt kültürlerin en önemli değerlerinden biri olan D.I.Y. (do it yourself / kendin yap) kültürünü temel alıyor ve öz güçlerimizi birleştirerek yola çıkıyoruz.

Bu projeyi, temelde şehrin kültürel faunasında yaşamlarını sürdürme gayretindeki alt kültür aktörlerinin, güç birliği yaparak rollerini pekiştirme ve geliştirme çabası olarak adlandırabiliriz.

Amacımız, bu projenin bileşenlerini oluşturan alt kültürlere ait üretimleri nitelik ve nicelik yönünde geliştirmek, üretimde bulunanların şartlarını iyileştirmek ve takipçileri ile olan birlikteliklerini sağlıklı bir zeminde sürdürebilmelerine olanak sağlamaktır. İlk etapta düzenleyeceğimiz konserler, atölye çalışmaları, sokak etkinlikleri gibi faliyetlerle, yaşamlarına hiç bir katkısı olmadığı halde başka seçenekleri olmadığı için popüler kültürün zoraki etkisi altına girmiş kişilere farklı seçenekler sunulacak. Beton Orman içinde, kendi dertleri ile baş başa kalarak yalnızlaşmış ve dünyayı ilgilendiren sorunlara duyarsızlaşmış bu kişilerin kültür ve sanatın bilinçlendirici etkisi yardımıyla çevresine duyarlı, sorunların çözümüne katılımcı bir bilinç seviyesine gelmesi hedeflenecektir.

Bu amaçla, 28 Ekim Salı akşamı Sultan Tunç, Hariçten Gazelciler, Karagüneş, Istanbul Ska Foundation, Iya Waves ve Komik Günler grupları, Beton Orman birlikteliğini sahneden duyurmak için bir araya geliyor. 20:00 – 02:00 saatleri arasında altı ayrı performansın sergileneceği mini bir müzik festivali etkisinde olacak programda, bilet fiyatları kapıda 20 YTL, indirimli (öğrenci/öğretmen) 15 YTL, 26 Ekim Pazar günü sona erecek ön satış sırasında ise 10 YTL olacaktır. Sınırlı sayıda (300) biletin satışa çıkarılacağı programda yaş sınırı 18 ve üzeri olarak belirlenmiştir. http://www.betonorman.com adresinden ön satış noktaları, program ve gruplar ile ilgili bilgilere ulaşılabilir.

Destekçilerimiz : Birgün Gazetesi, Clandestino, Chillout Hostel, FitiSound, Çadır.
Adres : Köyiçi Caddesi no.10 (Beşiktaş Ziraat Bankası Yanı) http://www.chadir.net

Ayrıntılı bilgi için:

Anasayfa


http://www.myspace.com/betonorman
http://betonorman.blogspot.com/ ✪