Fantasturka 2014 iyi, hikaye kısmı anlaşılmaz

2011 yılından bu yana Ankara Kısa Filmciler Derneği bünyesinde düzenlenen Fantasturka 'Türk İşi Fantastik Filmler Festivali' bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.
Kasım '14

[su_heading size=”20″ margin=”0″]2011 yılından bu yana Ankara Kısa Filmciler Derneği bünyesinde düzenlenen Fantasturka ‘Türk İşi Fantastik Filmler Festivali’ bu yıl üçüncü kez düzenleniyor.[/su_heading]

Yapılan açıklamaya göre 1950’lerden günümüze kadar çekilen ancak çoğu izleyici ile buluşamayan  3000’e yakın Fantastik Film arşivinden seçkiler dönemin yaşayan tanıkları ile birlikte izleyici ile buluşuyor. on iki Filmlik ‘Türk İşi Fantastik Filmler’ seçkisinin yanı sıra, ‘Türk İşi Western-Kovboy-Aksiyon’ uyarlamaları  da festival seçkisinde yer alacak.

12- 13- 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Fantasturka, 17- 18- 19- 20 Aralık 2014 tarihleri arasında ise Ankara’da olacak. 2014 yılında Ankara ve İstanbul olmak üzere iki şehirde düzenlenecek olan Fantasturka, her yıl bir şehri gösterim programına ekleyecek.

Buraya dek olumlu bulduğumuz bu festivalde bir garip yazınsal olay ile de karşı karşıya kalacağız gözüküyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Sinema Genel Müdürlüğü’nün de desteğiyle gerçekleştirilecek festivalin sosyal medya kanalları üzerinden etkileşimli olarak  ‘Türk İşi Fantastik Hikaye’ adı altında fantastik bir hikaye oluşturacağı söylendi. buna göre  Festival katılımcıları ve sosyal medya takipçileri tarafından yazılacak olan bu hikayeye “usta isimler” tarafından son şekli verilecekmiş ve hikaye festivalin son günü tüm festival katılımcıları ile paylaşılacakmış. Bravo, çok iyi düşünmüşsünüz diyor ve geçiyoruz. ✪

Önceki

William S. Burroughs: Tehlike, nadir bir emtia

Sonraki

[Cevdet Erek] Sahil Sahnesi Sesi