[görmeyeri] Yangın merdivenlerinde bir hayat

görmeyeri’nin ilk oyunu “Gürültünün içinde” Mart ayında da izleyici ile buluşmaya devam ediyor. İsmini Yunancada “tiyatro” anlamına gelen “görmeyeri” kelimesinden alan topluluk ilk yapımı olan Gürültünün İçinde oyunu ile alternatif sahnelere yeni bir soluk kazandırıyor. Dört duvar arasına sıkışan yangın yeri gibi hayatlar… Ve bu hayatlardan kaçışın ilk durağı yangın merdivenleri. Alışkanlıkların, saplantıların, boğulmaların ve anlam verilemeyen hislerin rüzgarla açık bulduğu boşluklardan içeri sızdığı bir hikaye. “Hava soğuk, ama huzur dolu.
Meydanı geçtim, yürüyorum. Hava epey soğuk.” Yön değil yer gerekir bazen, diyorlar.
Yeriniz; 10 / 24 Mart Pazartesi Saat:20:30 Taksim Şermola Performans.
#gürültüyegel

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon
0507 818 21 51 / 0212 243 74 36 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]