Japon Yeni Müzik Festivali – Kargart

Japon Yeni Müzik Festivali; Ruins’in kurucusu, beyni Tatsuya Yoshida ile Acid Mothers Temple’dan Makoto Kawabata ve Atsushi Tsuyama’nın oluşturduğu üçlünün farklı oluşumlarının performanslarının sergisi.
Ekim '14
 ✪
Japon Yeni Müzik Festivali; Ruins’in kurucusu, beyni Tatsuya Yoshida ile Acid Mothers Temple’dan Makoto Kawabata ve Atsushi Tsuyama’nın oluşturduğu üçlünün farklı oluşumlarının performanslarının sergisi. Toplam sekiz farklı grup ya da proje Kod Müzik ve kargART’ın birlikte düzenlediği gecede yer alacak. Uzun zamandır süren bu projenin bu yılki kadrosunda şunlar var: Ruins Alone, Acid Mothers Temple SWR, Akaten, Zoffy, Zubi Zuva X, Psyche Bugyo, Atsushi Tsuyama Solo, Makoto Kawabata Solo.

[intense_video id=”http://www.youtube.com/watch?v=hYa90CibETI” video_type=”youtube” video_url=”http://www.youtube.com/watch?v=hYa90CibETI”]

Tüm gruplar hemen hemen tüm müzik türlerini (psychedelic rock, prog, caz, klasik müzikten çağdaş bestelere, deneysel müziklere, dünya müziklerine uzanan bir yelpaze) karıştırıp yapı bozuma uğratıyor. Zappa’nın “mizah müziğin bir parçası olmalı” düsturunun etkisinde kalan müziklerin kategorize edilmesi çok zor. Her bir müzisyenin derin müzik bilgisini, erişilmesi zor alet çalma hakimiyetini, zengin müzikal tecrübesini getirip masaya koyduğu Japon Yeni Müzik Festivali aynı zamanda Karga Bar’ın 18. yaşgünü kutlamalarına eklemlenerek şenliği doruğa çıkartır nitelikte.

[intense_video video_type=”youtube” video_url=”http://www.youtube.com/watch?v=n5Y05FIudlg”]

ACID MOTHERS TEMPLE SWR
RUINS alone
TSUYAMA ATSUSHI solo
KAWABATA MAKOTO solo
ZOFFY
AKATEN
ZUBI ZUVA X
PSYCHE BUGYO (Tsuyama’s Psychedelic Judgement)

Önceki

3+1 Maymun

Sonraki

[Özge Topçu] İstihale Buhranı