Japon Yeni Müzik Festivali – Kargart


Japon Yeni Müzik Festivali; Ruins’in kurucusu, beyni Tatsuya Yoshida ile Acid Mothers Temple’dan Makoto Kawabata ve Atsushi Tsuyama’nın oluşturduğu üçlünün farklı oluşumlarının performanslarının sergisi.


Japon Yeni Müzik Festivali –  Kargart
 ✪
Japon Yeni Müzik Festivali; Ruins’in kurucusu, beyni Tatsuya Yoshida ile Acid Mothers Temple’dan Makoto Kawabata ve Atsushi Tsuyama’nın oluşturduğu üçlünün farklı oluşumlarının performanslarının sergisi. Toplam sekiz farklı grup ya da proje Kod Müzik ve kargART’ın birlikte düzenlediği gecede yer alacak. Uzun zamandır süren bu projenin bu yılki kadrosunda şunlar var: Ruins Alone, Acid Mothers Temple SWR, Akaten, Zoffy, Zubi Zuva X, Psyche Bugyo, Atsushi Tsuyama Solo, Makoto Kawabata Solo.


Tüm gruplar hemen hemen tüm müzik türlerini (psychedelic rock, prog, caz, klasik müzikten çağdaş bestelere, deneysel müziklere, dünya müziklerine uzanan bir yelpaze) karıştırıp yapı bozuma uğratıyor. Zappa’nın “mizah müziğin bir parçası olmalı” düsturunun etkisinde kalan müziklerin kategorize edilmesi çok zor. Her bir müzisyenin derin müzik bilgisini, erişilmesi zor alet çalma hakimiyetini, zengin müzikal tecrübesini getirip masaya koyduğu Japon Yeni Müzik Festivali aynı zamanda Karga Bar’ın 18. yaşgünü kutlamalarına eklemlenerek şenliği doruğa çıkartır nitelikte.


ACID MOTHERS TEMPLE SWR
RUINS alone
TSUYAMA ATSUSHI solo
KAWABATA MAKOTO solo
ZOFFY
AKATEN
ZUBI ZUVA X
PSYCHE BUGYO (Tsuyama’s Psychedelic Judgement)
<
>

>>>

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

  • [Antonio Lobo Antunes] Ensest ve diktatörler

    /

  • Berlin’in İlk Günleri: Birleşme Yıllarının Sound’u

    /