Kane Miciler

...
Temmuz '13

[av_heading heading=’KANE MİCİLER’ tag=’h1′ color=” style=” padding=’1′]

[av_one_full first]
[av_image src=’https://futuristika.org/wp-content/uploads/vampir1.png’ attachment=’22237′ align=’center’ animation=’no-animation’ link=” target=’no’]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_textblock ]

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir: Kan emiciler için Gezi Parkı fırsat. Türkiye’de faizin düşmesi bir sürü insanı rahatsız ediyor. Hazır yemeye, kan emmeye alışmış insanlar için bu tip olaylar çok büyük fırsat.

[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_image src=’https://futuristika.org/wp-content/uploads/vampir2.png’ attachment=’22243′ align=’center’ animation=’no-animation’ link=” target=’no’]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_textblock ]
Reco kongo kenesi: Leman dergisinin 6 Temmuz 2006 tarihinde , Reco Kongo kenesi Türkiye’nin anasını ağlatıyor başlığı ile kapak yaptığı ve bir vatandaşın sırtına Kırım Kongo hastalığına neden olan bir kene’nin bindirildiği şekliyle resmedilmiş Leman dergisi çizerlerinden Mehmet Çağçağ’ın karikatürü.

Kapak nedeni ile Leman dergisi aleyhinde Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları Fatih Şahin ve Muammer Cemaloğlu tarafından; Başbakanı kan emici, habis ve parazit bir hayvan olan keneye benzeten karikatürün kişilik haklarına tecavüz niteliğinde olduğu, Erdoğan’ın küçük duruma düşürülerek eleştiri sınırları aşıldığı iddiası ile Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 25 bin YTL’lik manevi tazminat davası açılmıştır.

Dava karikatürün, dünyada en pahalı benzin kullanan Türk halkının tepkisini, en yüksek vergi veren yurt insanının dileklerini tepkisel olarak anlatmak amacıyla çizildiğini, Kırım Kongo kanamalı hastalığına yol açan kan emici kenenin dünyada bilinen bir varlık, benzetmenin de Erdoğan’ın kişilik haklarına saldırı değil eleştiri hakkı olduğu vurgulanarak reddedilmiştir.
[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]

[av_image src=’https://futuristika.org/wp-content/uploads/vampir3.jpg’ attachment=’22246′ align=’center’ animation=’no-animation’ link=” target=’no’]

[/av_one_full][av_one_full first]

[av_textblock ]

 Takvim Gazetesi Yazarı Bekir Hazar, “Taksim Gezi’de ağaç için eylem yapan gençlerin hepsi kol kola girmiş oradaki yasadışı örgütlere karşı bir duruş sergilemiştir. Ben o gençleri tebrik ediyorum. Ama bu kan emiciler, onu göstermek yerine, gençlerin bu samimi, içten eylemini göstermek yerine,  bu kan emici ailelerin uşakları maalesef dönüp olayları, teröristleri göstermiştir.” dedi.

[/av_textblock]

[/av_one_full] ✪