[Serdar Çekinmez] Tayyare

“Zengin olma hayalleriyle gittiği Şikago’da, işyerindeki seksi dilberin ayak oyunlarına kurban giden karakter Peyami, kendini kapının önünde buluverir. İşten atıldığı yetmezmiş gibi, bir süre sonra yabancı diyarlarda ırkçı aşağılamalara maruz kalan kahramanımız bu durumu kendine hiç yediremez. Türkiyeye geri dönmeye karar verir ancak bu uğurda ayırdığı son parasını da bir dolandırıcıya kaptırır. Onun buralara kadar gelmesini sağlayan dahiyane fikirlerine bu kez de memlekete geri dönebilmek için ihtiyaç duyacak, kendi uçağını kendi yapacaktır. Dimitri, Kostas, Marie Belle ve kaptan pilot Peyami: 1930’lu, 40’lı yıllar Şikago’suna damgasını vurmuş bir avuç İstanbullu…” Serdar Çekinmez – Tayyare  ✪
Temmuz '13

“Zengin olma hayalleriyle gittiği Şikago’da, işyerindeki seksi dilberin ayak oyunlarına kurban giden karakter Peyami, kendini kapının önünde buluverir. İşten atıldığı yetmezmiş gibi, bir süre sonra yabancı diyarlarda ırkçı aşağılamalara maruz kalan kahramanımız bu durumu kendine hiç yediremez. Türkiyeye geri dönmeye karar verir ancak bu uğurda ayırdığı son parasını da bir dolandırıcıya kaptırır. Onun buralara kadar gelmesini sağlayan dahiyane fikirlerine bu kez de memlekete geri dönebilmek için ihtiyaç duyacak, kendi uçağını kendi yapacaktır.

Dimitri, Kostas, Marie Belle ve kaptan pilot Peyami: 1930’lu, 40’lı yıllar Şikago’suna damgasını vurmuş bir avuç İstanbullu…”

Serdar Çekinmez – Tayyare

tayyare2 ✪

Önceki

NULL: Direnmenin Otopsisi

Sonraki

Siyah 13