loader image

Enteresan tasarım

Heavy metal vazoları

Pierre Blanc, bir kısım vazoya müdahalede bulunup, onları heavy metal vazolarına çevirmiş. ✪

Holiganın savunma tekniğinde Zen sanatı: Millwall Tuğlası

Mezarlık sabahlamalarından çekirdek çitlemeye dönüşen süreci lanetleyerek, “eski güzel günlerin” özlemini çeken futbol gezginlerine eşsiz bir hizmet sunuyoruz. Az bilinen ancak çok pratik bir holigan savunma (ya da saldırı, mesela yani) aracı olan Millwall Tuğlası! ✪

Enteresan ayakkabılar cenneti

Ayakkabı fetişizmi diyebileceğimiz bir durumla birlikte, yeryüzünün en garip (çoğunlukla) kadın ayakkabıları yaşamda yerini almaya çabalıyor. ✪

Doğada deneysel tipografi

Bir günlük çadır şiiri deneyi, ışık, zaman, gölge ve mekan yardımıyla eşsiz bir deneyim sunuyor. ✪

Lydia Braun: Genç groteskler rahatsız

Henüz 18 yaşında olmasına rağmen, dikkat çeken çalışmaları bulunan Lydia Braun, çok az, ama çok az ünlü heavy steel grafikeri Pushead‘i andırıyor. Kendisiyle the Jist ve Phirebrush konuşmuş. ✪

İnteraktif bulut: The cloud

MIT Mobil Deney Lab çalışması The Cloud/Bulut, interaktif bir heykel çalışması. Onu izleyene göre değişkenlik gösteriyor.

Ticker tape – Radyoda iyi haber korkusu

Ticker Tape, Euphobia yani "istemsiz olarak iyi haberler duyma korkusu" olarak açıklanabilecek bir rahatsızlığı olan insanlar için tasarlanmış bir internet radyosudur. Radyonun tasarımcısı Will Carey ile konuştuk.

Dönüşmüş insanlar kataloğu

Vücutlarında kalıcı değişiklikler yaparak, görünümlerini ve hislerini değiştirmiş ilgi çekici insanlar var. Çoğunlukla kendilerini bazı hayvanlara benzetme çabası içine girmişler. Herkesin kendine göre bir sebebi ve amacı var.

A’dan Z’ye bir dil yaresi

"Gizem diye bir olgu yoktur; sadece henüz ortaya çıkarılmamış gerçekler vardır." Henüz çözülemeyen bir dil ile yazılmış Voynich Yazmaları yüzyıllardır insanlığı meşgul etmekte, bizi de!

Ayrıntı sanatı

21. yüzyılda sokaklarda lulliputlar dolanıyor, insan bir kez daha Gulliver rolüne soyunuyor.

Gözüyle resim çizen adam

Futuristika'nın bir başka yeni yazarı Emrah Doğan, tarihteki en uzun yazısıyla bizi gururlandırdı. İnternette Türkçe içerikte gayet iyi bilinen "gariplinkler yazarı" yine sıradışı birini konu ediyor.