Andy V.O.T.E.L.@Mute

Andy V.O.T.E.L. kendisini Güney Manchester ‘Na-popüler Kültür’ Bakanı olarak tanımlıyor. Az tanınmış ‘psych-folk-prog-jazz-electronic-trash-kraut-fuzz-tropicalia ve funk’a olan bağımlılığı ve bunları ustalıkla biraraya getirdiği prodüksiyonları ve setleri sayesinde müzik camiasında büyük saygı gören Votel, aynı zamanda Finders Keepers adlı plak şirketinin de sahibi. Türk müziğine olan düşkünlüğü onu, şirketinden Selda Bağcan, Ersen ve Dadaşlar ve Mustafa Özkent’in plaklarını bastırmaya kadar sürüklemiş. Zaten Selda Bağcan’ı en yakın üç ‘kozmik sırdaşı’ndan biri olarak görüyor.

Aynı zamanda prodüktör, remiksçi, besteci ve grafik tasarımcı olan Votel, Death In Vegas, Lamb ve Badly Drawn Boy gibi isimlerle sık sık çalışıyor. 2010 yılında da Badly Drawn Boy ve Gruff Rhys’in albümlerinin prodüksiyonlarına katkıda bulunan Votel, psychedelic Türk müziğinden örnekleri eksik etmediği setlerinde, tempoyu hiç düşürmüyor ve izleyicisini dansa doyuruyor.

Gecenin açılışını ise Türk radyoculuğunun en önemli isimlerinden, 20 senedir devam eden Aşırı Doz programının yapımcısı Mete Avunduk yapacak.

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]