Andy V.O.T.E.L.@Mute

Anahtar kelimelerimiz: psych, folk, prog, jazz, electronic, trash, kraut, fuzz, tropicalia ve funk. Türk beat dönemlerine de yer verdiği setleriyle bilinen Andy Votel cumartesi akşamı İstanbul'da, sallanalım yuvarlanalım, "na-popüler" kültür bakanıyla coşalım.
Ocak '11

Andy V.O.T.E.L. kendisini Güney Manchester ‘Na-popüler Kültür’ Bakanı olarak tanımlıyor. Az tanınmış ‘psych-folk-prog-jazz-electronic-trash-kraut-fuzz-tropicalia ve funk’a olan bağımlılığı ve bunları ustalıkla biraraya getirdiği prodüksiyonları ve setleri sayesinde müzik camiasında büyük saygı gören Votel, aynı zamanda Finders Keepers adlı plak şirketinin de sahibi. Türk müziğine olan düşkünlüğü onu, şirketinden Selda Bağcan, Ersen ve Dadaşlar ve Mustafa Özkent’in plaklarını bastırmaya kadar sürüklemiş. Zaten Selda Bağcan’ı en yakın üç ‘kozmik sırdaşı’ndan biri olarak görüyor.

Aynı zamanda prodüktör, remiksçi, besteci ve grafik tasarımcı olan Votel, Death In Vegas, Lamb ve Badly Drawn Boy gibi isimlerle sık sık çalışıyor. 2010 yılında da Badly Drawn Boy ve Gruff Rhys’in albümlerinin prodüksiyonlarına katkıda bulunan Votel, psychedelic Türk müziğinden örnekleri eksik etmediği setlerinde, tempoyu hiç düşürmüyor ve izleyicisini dansa doyuruyor.

Gecenin açılışını ise Türk radyoculuğunun en önemli isimlerinden, 20 senedir devam eden Aşırı Doz programının yapımcısı Mete Avunduk yapacak.

 ✪

Önceki

Uğultudan gelen gücümüz

Sonraki

Çocuklara gerçeküstü şarkılar hediye eden besteci