Deneysel dergi standı

[Do You Read Me?], Berlin’de haftanın altı günü açık, bir dergi satış ve okuma mekanı. Sadece dergilere ayrılmış olan mekanda mimariden fotoğrafa, müzikten edebiyata sayısız dergiye ulaşabiliyor ya da anında okuyabiliyorsunuz. Ülkemizde ise dergiler gazete bayilerinin köşesinde ya da dış yüzünde, hemen hemen aynı sıralamayla diziliyorlar. Haftalık, on beş günlük mizah-politik dergiler, bilgisayar dergileri, magazin dergileri, arada Bant/Roll, Futbol dergileri. Biraz şanslıysanız ya da İstanbul’un göbeğindeyseniz, Monocle ya da Wired’ı aradan tek tük bulabilirsiniz. Eğer fanzin ya da dağıtım şirketi kanalları dışındaki dergilere bakacaksanız, gideceğiniz yerler de sınırlı. Ne kadar sıkıcı. Berlin’e yolu düşen uğrasın diye: Auguststraße 28 (Ecke Große
Ekim '08

[Do You Read Me?], Berlin’de haftanın altı günü açık, bir dergi satış ve okuma mekanı. Sadece dergilere ayrılmış olan mekanda mimariden fotoğrafa, müzikten edebiyata sayısız dergiye ulaşabiliyor ya da anında okuyabiliyorsunuz.

Ülkemizde ise dergiler gazete bayilerinin köşesinde ya da dış yüzünde, hemen hemen aynı sıralamayla diziliyorlar. Haftalık, on beş günlük mizah-politik dergiler, bilgisayar dergileri, magazin dergileri, arada Bant/Roll, Futbol dergileri. Biraz şanslıysanız ya da İstanbul’un göbeğindeyseniz, Monocle ya da Wired’ı aradan tek tük bulabilirsiniz.

Eğer fanzin ya da dağıtım şirketi kanalları dışındaki dergilere bakacaksanız, gideceğiniz yerler de sınırlı. Ne kadar sıkıcı. Berlin’e yolu düşen uğrasın diye: Auguststraße 28 (Ecke Große Hamburger Str.)
10117 Berlin-Mitte.

 ✪

Önceki

ABD’nin alternatif başkan adayı

Sonraki

En derin korkuların fotoğrafçısı: Joshua Hoffine