Felsefe Konuşmaları: Daniel W. Smith

deleuze_graphic

Deleuze ve Foucault üzerine yoğunlaşan çalışmalarını Purdue Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde sürdüren Daniel W. Smith Norgunk Yayıncılık’ın davetlisi olarak Temmuz’un son haftasında İstanbul’a geliyor. Smith, 26 Temmuz Cuma günü Cezayir Salon’da saat 19.00’da Gilles Deleuze’ün felsefesinde edebiyatın ve genel anlamda sanatın siyasalla ilişkisini içkinlik kavramı çerçevesinde tartışan bir konuşma yapacak. Deleuze’ün “Kritik ve Klinik”i ile “Francis Bacon: Duyumsamanın Mantığı”nı İngilizceye çevirmiş olan Smith, Deleuze felsefesine ilişkin çok sayıda makale ve kitap bölümü kaleme almıştır. Geçtiğimiz yıl bu yazılarını “Essays on Deleuze” başlığı altında kitaplaştıran Daniel W. Smith’in çalışmalarının ayırt edici özelliğinin, kavramların izlerini felsefe tarihi boyunca titizlikle sürerek felsefe tarihini geleneksel olmayan, özgün biçimlerde haritalandırması olduğu söylenebilir.

Daniel W. Smith’in “Kritik ve Klinik”in İngilizce baskısı için yazdığı uzun önsöz bu etkinliğe paralel olarak “Saf İçkin Yaşam” başlığı altında kitaplaştırıldı.

Sunumun dili İngilizce olacaktır.

Yer: Cezayir Salon
Adres: Hayriye Caddesi No: 12 Galatasaray Beyoğlu
Tarih: 26 Temmuz 2013, Cuma, 19:00

Bilgi için: Norgunk Yayıncılık
info@norgunk.com / www.norgunk.com / 0212 351 48 38 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]