Pul Sokağı Çocukları

Kimi çocuklar uzaklardan gelen sayılı seslere ilgi duyarken, benzerleri de uzaklardan gelen sayısız mektuplara duyuyordu ilgi. Nedenini hala çözemezler şimdi ama yakınlardan gelenleri tercih ediyorlar yakınlara gidenler gibi. Şimdiki zamanda gönderilen kağıt parçalarından, mürekkep lekelerinden çok, geçmiş zamandan düşünceler, düşlerdir mektuplar.     Gece yazılanıyla gündüz yazılanı arasındaki farkın ay’la güneş arasındaki fark kadar olduğu rivayet edilir. Her -ne kadar neşe katıldıysa o kadar- hayata dair iç burkan detaylardandır, pulları da olmasa iyice hüzünlendirir -yazanı da yazılanı da- mektuplar. *Konularına göre posta pulları: kuşlar; yalıçapkını: mavi kuş, baykuş, hindistan, sanat’1, sanat’2, sanat tarihi, astroloji ve kozmogoni, mantarlar, köprüler ve köprüler,
Ocak '08

Kimi çocuklar uzaklardan gelen sayılı seslere ilgi duyarken, benzerleri de uzaklardan gelen sayısız mektuplara duyuyordu ilgi. Nedenini hala çözemezler şimdi ama yakınlardan gelenleri tercih ediyorlar yakınlara gidenler gibi. Şimdiki zamanda gönderilen kağıt parçalarından, mürekkep lekelerinden çok, geçmiş zamandan düşünceler, düşlerdir mektuplar.

 

 

para pul anlamam ben, dağıtırım façanıGece yazılanıyla gündüz yazılanı arasındaki farkın ay’la güneş arasındaki fark kadar olduğu rivayet edilir. Her -ne kadar neşe katıldıysa o kadar- hayata dair iç burkan detaylardandır, pulları da olmasa iyice hüzünlendirir -yazanı da yazılanı da- mektuplar.

*Konularına göre posta pulları:
kuşlar; yalıçapkını: mavi kuş, baykuş, hindistan, sanat’1, sanat’2, sanat tarihi, astroloji ve kozmogoni, mantarlar, köprüler ve köprüler, havaalanları, satranç, kaplumbağalar, trenler ve yolları, astronomi ve uzay, sürüngenler ve amfibyumlar, gergedanlar, futbol, hans andersen ve masalları, deniz fenerleri, kriptozooloji ve dan’ın muhteşem pul koleksiyonu, hatta ülkelere göre pul kütüphanesi.

*Ülkemizden:
ptt galeri, mimari, posta pulları tarihi. ✪