Void Zine

 ✪
“Gaspar Noe’nun  Enter the Void filmini izledikten sonra, sersem gibi çevreye bakarken, aklımıza düşen bir fikirdi Void Zine.”
Void Zine 1
Void Zine, edebiyat ağırlıklı edepsiz bir fanzindir.
Beyoğlu’ndan Volkan Yalçın ve Kadıköy’den Eren Karatepe tarafından yayımlanan Void, geceleri parmak uçlarına basarak İstanbul’da dolaşır. İçeriksizdir. Görsel işlere de denk gelinebilir. ‘Her ay, yeni bir nüsha’ fikri ile yola çıkılsa da, türlü bahtsızlıklar ve vahşi kapitalizm Void’in yayımlanma aralığını belirsiz yapmaktadır.
Şu ana kadar dört sayı doğurabilmiş olan Void’de; serseri metinlere, sokak yaşamına dair ipuçlarına, evsizler-cankiler-alkolikler-ibneler hakkında tedirgin edici öykülere, bilimkurgu öykülerine, absürd görsel işlere, yaşamın bunaltan rutini hakkında bunaltmayan metinlere, sorgulayan yazılara ve değişik şiirlere göz atabilirsiniz.
Ve şunu asla unutmayın ki, ortalama bir insanın on üç yılı uyumakla geçiyor.

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]