Void Zine

 ✪ “Gaspar Noe’nun  Enter the Void filmini izledikten sonra, sersem gibi çevreye bakarken, aklımıza düşen bir fikirdi Void Zine.” Void Zine, edebiyat ağırlıklı edepsiz bir fanzindir. Beyoğlu’ndan Volkan Yalçın ve Kadıköy’den Eren Karatepe tarafından yayımlanan Void, geceleri parmak uçlarına basarak İstanbul’da dolaşır. İçeriksizdir. Görsel işlere de denk gelinebilir. ‘Her ay, yeni bir nüsha’ fikri ile yola çıkılsa da, türlü bahtsızlıklar ve vahşi kapitalizm Void’in yayımlanma aralığını belirsiz yapmaktadır. Şu ana kadar dört sayı doğurabilmiş olan Void’de; serseri metinlere, sokak yaşamına dair ipuçlarına, evsizler-cankiler-alkolikler-ibneler hakkında tedirgin edici öykülere, bilimkurgu öykülerine, absürd görsel işlere, yaşamın bunaltan rutini hakkında bunaltmayan metinlere, sorgulayan yazılara
Ocak '15
 ✪
“Gaspar Noe’nun  Enter the Void filmini izledikten sonra, sersem gibi çevreye bakarken, aklımıza düşen bir fikirdi Void Zine.”
Void Zine 1
Void Zine, edebiyat ağırlıklı edepsiz bir fanzindir.
Beyoğlu’ndan Volkan Yalçın ve Kadıköy’den Eren Karatepe tarafından yayımlanan Void, geceleri parmak uçlarına basarak İstanbul’da dolaşır. İçeriksizdir. Görsel işlere de denk gelinebilir. ‘Her ay, yeni bir nüsha’ fikri ile yola çıkılsa da, türlü bahtsızlıklar ve vahşi kapitalizm Void’in yayımlanma aralığını belirsiz yapmaktadır.
Şu ana kadar dört sayı doğurabilmiş olan Void’de; serseri metinlere, sokak yaşamına dair ipuçlarına, evsizler-cankiler-alkolikler-ibneler hakkında tedirgin edici öykülere, bilimkurgu öykülerine, absürd görsel işlere, yaşamın bunaltan rutini hakkında bunaltmayan metinlere, sorgulayan yazılara ve değişik şiirlere göz atabilirsiniz.
Ve şunu asla unutmayın ki, ortalama bir insanın on üç yılı uyumakla geçiyor.
Önceki

Nekropsi – ++++ (Grup Ses Beats Dedikodulu Remix)

Sonraki

[Utku Rıfat] Trepaneringsritualen