[Dilşan Balkancı] Suyla Gelen

Alta Sanat Galerisi’nde 6 Ekim-28 Kasım 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan ve Ressam Dilşan Balkancı’ya ait eserlerin yer alacağı sergi, sizi bambaşka bir dünyada masalsı bir yolculuğa çıkaracak. Düşsel anlatım biçimiyle dikkat çeken Dilşan Balkancı’nın eserlerinde zaman ve mekan sınırlamalarına takılmadan, güçlü bir özgürlük duygusu hissediliyor.

Dilşan Balkancı yeni sergisinin konusunu şöyle açıklıyor; ‘Yaşamın özü, hidrojen ve oksijen gibi iki yanıcının aşkından ortaya çıkan söndürücü, uzlaştırıcı barış, hayat timsali olan SU. Su, dünyanın da canlı vücudunun da en büyük varlık sebebi.Su gibi aziz olun!”

Dilşan Balkancı’nın eserlerinde , su altı, uzay, yeryüzü ve içindekiler usta fırça dokunuşları ve olağanüstü renkleriyle sizi farkında olmadan başka alemlere sürüklüyor, “öz”ünüze dokunuyor. Sanatçının sergisi 28 Kasım 2012 tarihine kadar hergün ( Pazar hariç ) saat:12.00 – 18.00 arasında ziyaret edilebilir. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]