[Ayşegül Kırmızı – Betül Cankara] Hiç ve haz

Armaggan Art & Design Gallery solo sergi dizisi ressam Betül Cankara ve Ayşegül Kırmızı ile devam ediyor.
Temmuz '14

Armaggan Art & Design Gallery solo sergi dizisi ressam Betül Cankara ve Ayşegül Kırmızı ile devam ediyor. Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan ARMAGGAN Art & Design Gallery Nisan ayında başlattığı solo sergi serisinin ikincisine 03 Temmuz – 13 Eylül 2014 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin tek sanat ve tasarım galerisi olarak, Tarihi Yarımada’da özel konseptler üzerine yoğunlaşan sergileri ile merak uyandıran ARMAGGAN Art & Design Gallery ressam Betül Cankara’nın “Hiç” ve Ayşegül Kırmızı’nın “Haz” isimli solo sergilerine aynı anda yer veriyor.

Hiç ve haz

Galeri Koordinatörü ve serginin küratörü Şanel Şan sergi için: “Seyahatleri kilometrelerle değil biriken öfkeler, sevgiler, hatıralar, yasanmışlıklar, edinilmiş bilgiler ile ölçülebilecek Ayşegül Kırmızı ve Betül Cankara’nın resimlerinde gerçek, hayal ve kurgu ağlarına sarılacaksınız. Bu iki sanatçı kadının eserlerini incelerken zaman zaman tarihçi, sosyolog, eğitimci, psikolog ya da yazar olmanız gerekebilir. Zira her iki sanatçının ‘tek’ bir ilhamı, tek bir odağı ya da tek bir çıkış noktası yok” diyor.

Sergide yer alan eserlerinde dünya tarihi boyunca farklı şekillerde hep iletişimde olan insan ve hayvanın ilişki ağlarından etkilenerek yola çıkan Ayşegül Kırmızı “Haz” ismini verdiği sergisinde hayvan ve dişi (insan) figürlü resimlerini izleyiciye sunuyor.

“Hiç” ismini verdiği sergisinde, renk ve boyayı katmanlı kullanımıyla yaşanmışlıklara göndermeler yapan Betül Cankara soyutlanmış duygular arasında beliren figürleri ile “Kendimiz olmayı bildiğimiz an, içimizdeki alemi bulduğumuz andır. Kendi ses ve titreşimlerimizi, anı durdurup dinleyebilmek ‘kendimize’ bir an olsun dokunabilmektir” mesajını iletiyor.
Betül Cankara ve Ayşegül Kırmızı’nın solo sergileri, ARMAGGAN Art & Design Gallery’de yaratılan iki ayrı salonda, özel bir mimari çalışmayla sergilenecek.

Sergi, 03 Temmuz – 13 Eylül tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

www.armaggangallery.com

[Ayşegül Kırmızı - Betül Cankara] Hiç ve haz 4
Betül Cankara – Cennetin Kapılarında
[Ayşegül Kırmızı - Betül Cankara] Hiç ve haz 3
Betül Cankara – Anne
[Ayşegül Kırmızı - Betül Cankara] Hiç ve haz 2
Ayşegül Kırmızı – Papağanlı Kadın
[Ayşegül Kırmızı - Betül Cankara] Hiç ve haz 1
Ayşegül Kırmızı – Görkem
 ✪

Önceki

İzler; Bir Mekan Buluşması

Sonraki

[Werner Herzog] Sevgili günlük, herkes ölecek