In several aspects // Halka sanat projesi

Sanatsal bir yöntem olarak arşivlemeyi kullanan 'in several aspects' projesi 7-16 Eylül arası Halka Sanat Projesi'nde görülebilir
Eylül '12

Tarih: 07 Eylül – 16 Eylül 2012
Açılış: 07 Eylül 19.00 – 23.30
Kapanış: 16 Eylül 14.00– 18.00
Adres: Halka Sanat Projesi
Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad.
Ruşen Ağa Sok. No:8 34710 Kadıköy / İstanbul
Web: http://halkaartproject.net

in several aspects” projesi sanatsal bir yöntem olarak arşivlemeyi kullanıyor. Yaklaşık 25 yerli ve yabancı sanatçının katılımlarıyla gün geçtikçe genişleyen sergiye, her sanatçı kendi çalışmasının bir taslağıyla katkıda bulunuyor. Bu nesneler (örneğin fotoğraflar, videolar, sesler, bulunmuş görüntüler, eskizler, metinler) birbirleriyle ilişkili olarak, yayılan bir ağ içinde dokunarak yeni bağlantılar yaratıyor.

Sergi alanının içi, üst üste bindirme, yeniden düzenleme ve katmanlara ayırma stratejilerini kullanmak yoluyla bir organizma olarak İstanbul’u yansıtacak.

halka sanat projesi’nde kentin sosyal, kültürel, mekansal ve estetik boyutlarının analizine dayanan kurgusal ve kolektif bir sanatçı hafızası yaratılacak.

Bu sergi, halka sanat projesi rezidans sanatçıları Antje Feger, Benjamin F. Stumpf, Jana Müller ve Emanuel Mathias tarafından hayata geçirilmiştir. Halka Sanat Projesi, Institut für Auslandsbeziehungen ve Muthesius Academy of Fine Arts and Design tarafından desteklenmektedir. ✪