loader image

Etiket İstanbul

[Selçuk Baran Öykü Ödülü] Galapera

İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği, 4 Kasım 1999'da hayata veda eden Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran adına, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenliyor

[Senin Ailen Bir Yalan Yavrum] Bahadır Baruter

Karikatürist kimliği ile tanınan Bahadır Baruter, 13 Eylül-13 Ekim arasında x-ist’teki "Senin Ailen Bir Yalan Yavrum" başlıklı sergisinde dijital resim ve videoları ile bambaşka bir yönünü ortaya çıkarıyor.

[Gerard Caris] Beşgencilik

Kuad Galeri 1925 Maastricht doğumlu Hollandalı sanatçı Gerad Caris’in "Beşgencilik" başlıklı yapıtlarından bir kesit sunuyor.

Musa, sobaları öldür çocuğum.

“Ona, oturup sohbet ettiğimiz bu kıraathanenin kahvecisinin, müşterilerinin ve yaşadığımız dünyada geri kalan ne varsa hepsinin, sadece benim düşüncemde olduklarını söylediğimde, parmağıyla kendisini işaret ederek, ‘Ya ben?’ diye sormuştu.” İhsan Oktay Anar Param olaydı buralara gelirsem şerefsizdim. Kızılay’da basık ve…

Uluslararası Af Örgütü 2011 Mektup Yazma Maratonu

İnsan haklarına duyarlı Futuristika! takipçilerine açık çağrımızdır. Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin vicdani retçi ve insan hakları savunucusu Halil Savda için başlattığı Mektup Yazma Maratonu'na katılın, acileylem.org adresine giderek bir mektup da siz imzalayın, insan hakları ihlallerine dikkat çekin.