Man Zero w/ Help! The Captain Threw Up @ Peyote

Man Zero (CRO) w/ Help! The Captain Threw Up (TR) @ Peyote, 6 Ekim Çarş.

Hırvat indie, post rock, ambient müziğinin önemli temsilcilerinden Man Zero , 6 Ekim Çarşamba günü, ülkemizin gelecek vaad eden post rock gruplarından Help! The Captain Threw Up ile beraber Peyote’de !

Man Zero

Farklı zevklere sahip dört kafadarın oluşturduğu Man Zero kısa bir zaman önce uzun süren çalışmalar sonucunda Telemark albümünü yayınladılar. Ülkelerinde gördükleri ilginin dışında Japonya’da da ilgi gören bu albüm, Japon plaj şirketi Thomason Sounds tarafından da piyasaya sürüldü. 90’ların Slint ve Tortoise’dan günümüz gruplarından Explosions in the Sky ve Mogwai’e kada uzanan soundlarıyla Man Zero, ekim ayı başında bir balkan turuna çıkmakta. Bu turun bir durağında ise dörtlü, güçlü soundları ve başarılı performansları ile İstanbul’da !

http://www.myspace.com/manzer0

Help! The Captain Threw Up

2009 yılında, İstanbul’da Ozan, Uygar ve Mert tarafından kurulan grup 1 ocak 2010’da Help! The Captain Threw Up ismini almıştır. Enstrümantal parçalarında, post rock ve indie tarzlarını kombine ederek çalışmakta ve 60’lı 70’li yılların klasik, saykodelik rock tınılarından izler taşımaktadır. ..

http://www.myspace.com/helpthecaptainthrewup

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]