Sankt Otten – Toz ve Toz @Peyote

B Yüzü, farklı tarzlarda grupları İstanbul dinleyicisi ile tanıştırmaya ekim ayında da devam ediyor. Bu ayki konuk Alman trip-hop, ambient ikilisi “Sankt Otten” . Kendilerine deneysel ve psychedelic gruplarımızdan "Toz ve Toz" eşlik ediyor.
Ekim '10

B Yüzü, farklı tarzlarda grupları İstanbul dinleyicisi ile tanıştırmaya ekim ayında da devam ediyor. Bu ayki konuk Almanya’nın en önemli ve prestijli plak şirketi olan Denovali’den, “Morgen wieder lustig” adlı son albümlerini çıkaran, Alman trip-hop, ambient ikilisi “Sankt Otten” . Kendilerine ülkemizin başarılı deneysel ve psychedelic gruplarından “Toz ve Toz” eşlik ediyor.

Sankt Otten (GER) w/ Toz ve Toz (TR) @ Peyote ,30 Ekim 2010

B Yüzü farklı tarzlarda grupları İstanbul dinleyicisi ile tanıştırmaya ekim ayında da devam ediyor. Bu ayki konuk Almanya’nın en önemli ve prestijli plak şirketi olan Denovali’den, “Morgen wieder lustig” adlı son albümlerini çıkaran, Alman trip-hop, ambient ikilisi Sankt Otten.

Sankt Otten (GER)

1999’dan beri aktif olan ve şu ana kadar dört albüm çıkarmış olan ikili, 80’lerden Talk Talk, Kraftwerk, John Barry farklı kulvarlardaki tınılardan esinlendiği gibi Portishead, Bohren und der Club of Gore ve David Holmes gibi günümüz müzisyenlerine de yakın bir soundda bulunmaktalar. Elektronik öğeler yanında gitarı da müziğinden eksik etmeyen Sankt Otten, 30 Ekim’de, Peyote’de yaratacağı sinematik atmosfere sizleri de davet ediyor.

http://www.myspace.com/sanktotten

Toz ve Toz (TR)

2007 Kasım ayında kuruldu. Gitar, synthesizer, davul, mızıka, bağlama, melodika, muhtelif oyuncaklar ve tüm bunların ortak kullanım alanıyla sesler yaratan dört kişilik topluluk, kişinin içsel sayıklamalarının yanısıra gezegene, bu coğrafyadaki ortak geçmişe, bugüne ve muhtemel yarına, metod ve biçim sınırlamalarından uzak göndermelerde bulunuyor.

http://www.myspace.com/tozvetoz ✪