Music for Non-Musicians @Kooperatif Art&Performance Hall

Bağımsız bir müzik kolektifi olan Music for Non-Musicians 24 Kasım'da 100 adet ile sınırlı bileti olan bir performans düzenliyor
Kasım '12

Tarih: 24 Kasım 2012
Mekan: Kooperatif Art & Performance Hall
Adres: Rumeli İş Hanı C Blok 88/12 Mahyacı Sokak (Ağa Cami arkası) Beyoğlu
Tarih: 24 Kasım // 21.00
Bilet: 15 TL. (+18 yaş sınırı bulunmaktadır // Biletler 100 adet ile sınırlıdır)
Bilet Satışı Noktaları:
Kontra Records (Yeni Çarşı Cad No:60/A) & Catch Giyim (Atlas Pasajı Arkası Anabala Pasajı No:8)

Music for Non-Musicians 2009 yılında Armonycoma or slt, Ağaçkakan, I’mpty, Cengâver ve Ethnique Punch tarafından Eskişehir’de kurulmuş bağımsız bir müzik kolektifidir.

Müzisyenlerden her biri hip hop kökeninden geliyor olup, bu türün sınırlarını genişletmek ve farklı kaynaklardan beslenen daha hibrid bir hip hop türü için birlikte yola çıktılar.

Şu anki müzik türlerini left field hiphop, acoustic hip hop, spoken poetry, electronica, experimental, downtempo, noise hiphop, sample-based olarak özetleyebiliriz.

M4NM (Music for Non-Musicians) ismi, Brian Eno’nun aynı isimli manifestosundan alınmıştır. Eskişehir’den yola çıkan kolektifin şu an dört farklı şehirde üyeleri bulunuyor.

Kuruluşundan itibaren oluşumdaki müzisyenler solo veya grup halinde 40’a yakın albüm ve EP çıkardılar.

M4NM bünyesinde müzisyenlerle paralel olarak video, afiş, albüm kapağı, street art dallarında çalışan görselciler de bulunmakta. Bu isimler de, Çağrı Özdem, Merve İlgün, Gizem Bilkay ve Canavar olarak kayıtlara geçiyor.

Kolektif 2012 yılında Demonation festivali ve Peyote Eskişehir’de roadside.picnic + i’mpty ve Zet kadrosuyla canlı performanslara imza attı.

Music for Non-Musicians ekibi, 24 Kasım Cumartesi günü, barındırdığı çeşitli projeleriyle İstanbul’da sahne alıyor. roadside.picnic, Ağaçkakan, Zet, Grejuva, Vefa (I’mpty&Hals)’nın canlı performansları ve Canavar’ın görsel desteğinin yer alacağı etkinlikte konuk isimler de yer alacak. ✪