loader image

erkek

Pestenkerani

"Kasriş Ormanının kitabı bugün kayboldu. Mahallenin intihara meyilli müezzini ezanı yarıda bıraktı. Üstüne üstlük şehrin bütün ambulansları peşimde."

Türsüzleşme

Medua/Almaata - Kazakistan ~ Pınar İlkiz
Semih Yıldız'dan doğanın ve ağaçların yıkıcılığından tahrip olmuş bedenlere uzanan bir öykü.

Aseksüel giyim

Bir alışveriş merkezinde, mağazada satılan eşyalar için düzenlenen kategoriler, ihtiyaç duyulanlara göre yapıldığı kadar cinsiyet ayrımına göre de yapılıyor. Kasmeneo, bu bölümlerin işlevini reddeden ve giysilerini hem kadın hem de erkek bölümünden satın alan, kadın giysilerini günlük hayatına olabildiğince "normal" olarak katan birisi.

Er-kekçe!

Gerektiğinde vantilatör kayışı, soygun maskesi, demlik süzgeci, vs. olarak da kullanılabilen külotlu çoraplar, erkekler için artık sadece kadınlara özgü bir "hayal" ürünü değil... Pantolonlar fora, yaşasın bermuda!

Açlık, et ve istismar

Traven'in anlattığı, en büyük isteği hindi yemek olan bir çiftçinin hikayesinden başlayıp kadın bedeninin yaşadığımız yıllarda anlamının değişmesini, medyanın ve "yeni" toplumun doğuramamak, yetiştirememek, aç kalmak, üretememek, hatta cinselliğini bile yaşayamamak için kıyasıya bir direniş hattına geçişin tarihine Özkan Şahin eleştirisi.