Er-kekçe!


Gerektiğinde vantilatör kayışı, soygun maskesi, demlik süzgeci, vs. olarak da kullanılabilen külotlu çoraplar, erkekler için artık sadece kadınlara özgü bir “hayal” ürünü değil… Pantolonlar fora, yaşasın bermuda!


e=mc2

19.yy’da pantolonun keşfi ile “külotlu çorap”tan uzaklaşan erkek kısmı, dizginleri tekrar ele alıyor. Macar asıllı bir firmanın projesi, E-mancipate. Öncelikli olarak İngiliz erkeklerini hedef alan bu firma “yeniliğinde”, erkekleri sadece soğuktan korumayı amaçlamıyor. Kadınlar kadar erkeklere de desenli külotlu çorapların yakıştığını savunuyor, külotlu çorapların erkeklerin de günlük giysilerinin bir parçası olması gerektiğini vurguluyor.

Sitede, kadınlara mal edilmiş bu giyim aksesuarını erkeklerin farklı sebeplerle de kullanabileceği belirtiliyor; atletik performansı arttırmak, kas ağrılarını azaltmak, kan dolaşımını hızlandırmak, vb.

Ben de, ülkemizde bu akımın çok ama çok tutmasını, kelime anlamına uygun olarak (emancipate = özgür bırakmak), haşin yapısından ödün vermekten ödü pörtleyen erkeklerimizin kendilerini artık azat etmelerini, “Çok afedersiniz, çok beğendim de sormadan edemedim, deseni çok güzelmiş, nerden aldınız acaba çorabınızı?” gibi soruları yolda, dolmuşta, markette karşı cinslerime yöneltmeyi, seçkin takım elbise firmalarımızın “Kurtlar Vadisi Bermuda (Vadi; burada iki bacak arasını betimlerken) takımı alana tabanca -tercihen Colt M1911A1- desenli çorap bedava!” kampanyaları başlatmalarını, Nil Karaibrahimgil’e sütun gibi çorap reklamlarında Tan Sağtürk’ün eşlik etmesini ve hatta en yakın seçimlerde adayların parti amblemi desenli çoraplarını kuşanarak meydanlarda salınmasını arzu ediyorum. Oy için bedava da dağıtabilirler, tereddütsüz sıraya girer alırım.

Projeye destek veren katılımcıların fotoğrafları için burası, kendi fotoğrafınızı yollamak için şurası: info(at)e-mancipate(dot)net.

Seçkin bir Futuristika kolaj çalışması... ✪
<
>

>>>

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

  • Yıkıntılarda dans etmek

    /

  • Birçok gerçeklik veya hiçbiri

    /

  • [Ken Kelly] Unutulmasın diye: Pusuda Bekleyen Dehşet

    /