10 liraya 16 yıllık moda!

Çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden Hüseyin Çağlayan’ın Türkiye’deki en kapsamlı sergisi, İstanbul Modern’de 15 Temmuz'da kapılarını açtı.
Temmuz '10

Çağdaş sanatın en önemli temsilcilerinden Hüseyin Çağlayan’ın Türkiye’deki en kapsamlı sergisi, İstanbul Modern’de 15 Temmuz’da kapılarını açtı. 24 Ekim 2010 tarihine kadar sürecek olan sergiyi modayı sıkı takip edenlerin yanı sıra, Kıbrıslı modacının bir mühendis edasıyla kurguladığı tasarımların detaylarında kaybolmaya hevesli kendi modasını kendisi yaratabilenler de gezmeli…

“İngiltere’de iki kez “Yılın Tasarımcısı” seçilen Hüseyin Çağlayan günümüzde moda alanında çalışan en ilerici isimlerden biri olarak tanınıyor. Çalışmalarının ardında yatan fikirler ilk bakışta modayla ilişkilendirilemeyen antropoloji, tarih, bilim, felsefe ve teknoloji gibi disiplinler arasında geçişler yapıyor. Çalışmaları güncel politikalar ve kendisini kişisel olarak rahatsız eden kavramlardan beslenirken, defileleri birer performans işlevi görüyor. Moda koleksiyonlarının yanı sıra enstalasyonlar yapıyor, kısa filmler yönetiyor ve sahne performansları için kostümler tasarlıyor.

İstanbul Modern’de gerçekleşecek sergide sanatçının 1994 ile 2010 yılları arasında ürettiği moda koleksiyonları, sanat ve film projeleri bir araya geliyor. Sergilenen çalışmalar Çağlayan’ın yaratıcı yaklaşımını, esin kaynaklarını ve genetik, teknolojik ilerleme, yer değiştirme, göçmenlik ve kültürel kimlik gibi alanlardaki fikirlerini ortaya koyuyor.”

Hüseyin Cağlayan 1994 – 2010
15 Temmuz – 24 Ekim 2010
İstanbul Modern
Facebook etkinlik sayfası

Yetişkinler: 10 TL, Gruplar (10 kişi ve üzeri): 8 TL, Öğrenci, öğretmen, emekli ve 65 yaş üstündekiler: 5 TL, Müze üyeleri, 12 yaşından küçük çocuklar, engelli ziyaretçiler: Ücretsiz, Perşembe günleri: Ücretsiz ✪