Alice’in deli kankası

insan aşık olacağı kişiyi seçemiyor da dostlarını seçebiliyor, yirmi birinci yüzyıla rağmen. alice cooper mesela, rock’n’roll tarihinin sıradışı kişiliklerinden, teatral sahne performansı, sağlam şarkıları ile unutulmaz. dadaist rocker.alice cooper’ın en yakın arkadaşlarından biri de salvador dali imiş. alice cooper’ın kendisi de sürrealist sayılabileceğinden, dali de bu çatlak rock adamına hayranmış. hatta salvador dali alice cooper için 3d hologram yapmış. (tam adı: first cylndric chromo-hologram portrait of alice cooper’s brain.) ayrıca alice cooper’ın dada adlı rock operasının kapağı da bir dali çalışmasının ayrıntısı. salvador dali ve alice cooper tanıştıklarında şöyle bir diyalog olmuş: dali: “i am the great and grand dali!”
Ocak '08
Dali-Alice

insan aşık olacağı kişiyi seçemiyor da dostlarını seçebiliyor, yirmi birinci yüzyıla rağmen. alice cooper mesela, rock’n’roll tarihinin sıradışı kişiliklerinden, teatral sahne performansı, sağlam şarkıları ile unutulmaz. dadaist rocker.alice cooper’ın en yakın arkadaşlarından biri de salvador dali imiş. alice cooper’ın kendisi de sürrealist sayılabileceğinden, dali de bu çatlak rock adamına hayranmış. hatta salvador dali alice cooper için 3d hologram yapmış. (tam adı: first cylndric chromo-hologram portrait of alice cooper’s brain.) ayrıca alice cooper’ın dada adlı rock operasının kapağı da bir dali çalışmasının ayrıntısı.

salvador dali ve alice cooper tanıştıklarında şöyle bir diyalog olmuş:

dali: “i am the great and grand dali!”
cooper: “hi, i`m alice cooper”

sonrası kankalık müessesesi, boa yılanları ve satyricon dostluğu gibi garip ayrıntılar. salvador dali ve alice cooper hikayesinin ayrıntıları burada. ✪

virtual dali

salvador dali galeri