Alt’da jazz

8 Ekim Cuma ve 22 Ekim Cuma

Saat: 22:00
KÜRŞAT BAŞAR-TULUĞ TIRPAN dörtlüsü

piyano tuluğ tırpan
sax kürşat başar
bas volkan hürsever
dav ediz hafızoğlu

Kürşat Başar/Tuluğ Tırpan Dörtlüsü, 2009 yılında biraraya geldi. Tuluğ Tırpan klasik müzikteki uluslararası başarıları ve dünyanın ünlü orkestralarının da seslendirdiği eserleri yanında farklı müzik türlerindeki projeleriyle de dikkat çeken bir isim. Tırpan, Trilok Gurtu, Antonio Hernandez gibi isimlerle çalıştı ve albümler kaydetti. Klasik CD’lerinin yanısıra, “My Green Color”, “My Red Color” adlı iki CD’sinde caza olan ilgisini pekiştirdi. Yazar ve programcı olarak tanınan Kürşat Başar, yıllardan beri caza olan ilgisini sahneye taşımamıştı. Tuluğ Tırpan’ın teklifi üzerine çalışmalara başlayan ikiliye basta yine caz dünysanın önemli isimlerinden Volkan Hürsever ve genç kuşağın önemli temsilcilerinden Ediz Hafızoğlu katıldı. Volkan Hürsever, son olarak kendi besteleriin de yer aldığı “Hediye” adlı albümüyle de gündemde. Piyanoda Tuluğ Tırpan, saksofonda Kürşat Başar, basta Volkan Hürsever ve davulda Ediz Hafızoğlu’nun yer aldığı dörtlü, caz standartlarından Keith Jarrett, Charlie Haden gibi modern cazın önemli isimlerinin bestelerine kadar geniş bir repertuvara sahip. Topluluk ayrıca Tuluğ Tırpan’ın bestelerini ve bazı türküleri de yorumluyor.

Kürşat Başar/Tuluğ Tırpan Dörtlüsü, Nardis, Hayal Kahvesi, Jazzstop gibi kulüplerde, İzmir ve Lefkoşe gibi kentlerde de konserler verdi.

9 Ekim Cumartesi ve 23 Ekim Cumartesi

Saat: 22:00

EMİR ERSOY & PROJECTO CUBANO

piyano emir ersoy
v banu kunt
d volkan öktem
bas eylem pelit
trompet şenol ülker
trombon taşkın akarsu
http://www.emirersoy.com/ ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]