Ayrıntı sanatı

Slinkachu, küçük insanlardan büyük bir sanat yaratmış. İlk bakışta herşey normal geliyor. Akıp giden bir yaşam, arabalar, insanlar, evler ve sayısız Starbucks mağazası. Sonra ayrıntılara baktığınızda, şiddetli bir dünyayı fark ediyorsunuz. Küçük insanlar, büyük olaylar birbirine karışıyor.

Flickr sayfasında bu setin tamamını, sitesinde sayısız ayrıntısını bulabileceğiniz sokak sanatçısının Norveç’te gerçekleşen bu installation/yerleştirme çalışmasının, sokakta yürürken kafalarına çerçeve düşmesi sonucunda hayatını kaybeden ebeveynlerin çocukları tarafından protesto edildiğini de ekleyelim. (Cidden)

lp2.jpg

lp3.jpg

lp4.jpg

lp51.jpg

Sonra sıra ibadete gelir…

lp6.jpg

lp7.jpg

lp8.jpg ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]