Bir sonraki adım…

Fotoğraflar, 2003’te başlayan ve halen devam eden, çikolata renkli manken Tyra Banks’ın (sanırım hala) sunduğu America’s Next Top Model adlı televizyon şovu için yapılan bir çekimden.

Mankenlik/modellik kariyerine “sükseli” bir başlangıç yapmak isteyen genç kızların favorisi olan bu program için yapılan bu çekimlerde konu; “öldürülmüş kadınlar”. Tyra Banks’ın, kızların performansını pek de beğenmediği, “Ay hepsinin gözleri ölü gözü gibi, ne o öyle boş boş bakıyorlar?” dediği söyleniyor.

Kathy Acker: “Cinayet bir rüyadır, çünkü her ikisinin de ortak merkezi boşluktur.”

Andrea Dworkin: “Baştan çıkarmak, iğfal ile, çoğunlukla ayırt edilemez. Baştan çıkarmakta iğfal eden, genellikle, bir şişe şarap satın almaya da katlanır.”

Burada da be(l)li ki bu sanatsal yaklaşıma ilham kaynakları; gerçek hayatta öldürülmüş kadınları görüyoruz:

Benzer ölçüde bir ilgi ile bakamalı, odaklanmalı. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]