CONNECTIONS, Istanbul – 2010

Özlem Kalkan Erenus, Dimitar Velichkov ve Stefan Balog, Romanya’da tanıştıkları 2000 yılından bu yana, uluslararası sanat kampları, sempozyumlar ve karma sergilerde bir arada yer almış; ayrıca birlikte pek çok sanatsal etkinlik düzenlemişlerdir. Bu etkinlikler arasında, 2001 yılında İstanbul’da düzenledikleri “Dostluk Hasadı” sergisinin yanı sıra, Bursa, Sofya ve Aiud’da açılan “Balkan Dostları” sergileri sayılabilir.

Sanatsal anlatımları birbirinden oldukça farklı olmakla beraber, birlikte katıldıkları sempozyum ve sanat kamplarında ve ortak atölye çalışmalarında, bir arada üretmenin coşkusunu paylaşmak, üç sanatçıyı geçtiğimiz 10 yıl içinde pek çok sanatsal etkinlikte bir araya getirmiştir.

Özlem Kalkan Erenus, Dimitar Velichkov ve Stefan Balog, Erenus’un Ataköy’deki atölyesinde Kasım ayında yeniden bir araya gelecek ve dostlukla beslenen sanatsal coşkularını 27 Kasım 2010 Cumartesi günü açacakları atölye sergisi ile İstanbullu sanatseverlerle paylaşacaklar.

Studio Erenus – Ataköy 3.Kısım O-53 D:2

www.studioerenus.com   info@studioerenus.com

 ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]