David Arnoff – Post punk fotoğrafları

X - Exene Cervenka ve John Doe

Fotoğrafçı David Arnoff’un ağırlıklı olarak punk ya da post-punk karakterleri gösterdiği çalışmaları NME, Melody Maker gibi müzik dergilerinde yayımlanmış. Arnoff şu sıralar bu fotoğrafları bir kitapta toplamış. Yayıncısını arayan bu kitap gün yüzü görür mü bilemeyiz, ancak Arnoff’un yorumlarıyla birlikte birkaçını buraya almak istedik. Konuyu daha yakından kendi websitesinden takip edebilirsiniz.

Nick Cave

 

Nick (Cave) çalışması en kolay karakterlerdendi. İptal edilmiş bir çekimin sonrasında tüm gece uyanık kalmış vaziyette geldi özür dileyerek. Akortu filan olmayan bir gitarla “I’m So Lonesome I Could Cry” söylemeye çalışıyordu. İşitsel olarak iyi bir an olmasa da fotoğraflardan memnun kaldı.

 

Lydia Lunch

 

Benim favorilerim The Cramps, Stiv, Thee Hypnotics, The Scientists, Nick Cave, Lydia Lunch ve Exene… the Ramones ve X gibilerle daha fala vakit geçirmiş olmayı da isterdim.

Ian Dury

 

İlk çekimlerim punk mevzusunu çokça değiştiren anlara denk gelmişti: Roxy’de Patti Smith ve Starwood’da the Damned.

  ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]