Dördüncü kuvvet medyanın ekseni kayıyor

Medyanın taraflı haber yapmasından ve çoğu gerçeği artık Twitter gibi mecralardan daha yalın bir şekilde öğrendiğimizi savunan Yeşil Gazete, 16 Ekim'de 'Alternatif Medya Şenliği' düzenliyor. Futuristika! ekibi de orada olacak!
Ekim '11

Alternatif Medya Şenliği’ne açık çağrı!

Yeşil Gazete, 16 Ekim’de Alternatif Medyayı tartışmak için bir şenlik düzenliyor.

İnternetten yayın hayatını sürdüren Yeşil Gazete, dünyada etkinliğini giderek arttıran alternatif medya konusunu hem masaya yatırmak hem de ülke içerisindeki alternatif medya ağlarını bu şenlik kapsamında bir araya getirmek gayesi ile Alternatif Medya Şenliği’ni düzenliyor.

Söyleşilerin ve şenlik etkinliklerinin herkese açık olacağı organizasyon hakkında daha fazla bilgiye sitemizden de ulaşılabilir.

Alternatif Medya Şenliği 16 Ekim Pazar günü 11:00 – 24:00 saatleri arasında İstiklal Caddesi Daracık Sokakta bulunan otopark alanında düzenleniyor. Mekân aynı zamanda Yeşil Ev’in yanında bulunan otopark alanı olarak da biliniyor.

Peki, şenlik programında neler var?

12.00-13.15- Medya Okuryazarlığı (Moderatör: Nadire Mater)
13.30-14.45- Yeni Medya Düzeni (mi?) (Moderatör: Tolga Çevikel)
15.00-16.15- İnternet Sansürü (Moderatör: Avniye Tansuğ)
16.30-17.45- Medyada Nefret Söylemi (Moderatör: Yasemin İnceoğlu)
18.00-19.15- Dijital Aktivizm (Moderatör: Alper Akyüz ve Erkan Saka)

Yeşil Ev’in içerisinde gerçekleştirilecek paneller sırasında şenlik mekânında stand açan alternatif medya portalları hem birbirleri ile irtibata geçme hem de şenliği ziyaret edenlere kendilerini tanıtma imkânını bulacaklar.

Sokak sanatçıları Şafak Yüreklik ve Bülent Develi ise gün içinde yapacakları performanslar ile alternatif medya şenliğine alternatif bir bakış açısı kazandıracaklar.

Alternatif Medya Şenliği şenlik alanında 20.30’da sahne alacak olan Serbest Radikaller grubunun konseri ile sona erecek.

Basın telefon: (0212) 244 7780- 0541 693 8994
Adres: İstiklal Cad. Daracık Sok. Beyoğlu / İstanbul
E-posta: sevilturan@gmail.com, alternatifmedyasenligi@gmail.com
facebook.com/alternatifmedyasenligi
www.twitter.com/yesilgazete ✪

Önceki

Uluslararası Ruanda Ceza Mahkemesi Başsavcısı Bilgi Üniversitesi’nde konuşmacı

Sonraki

Bilinmeyen Bir Cisim Yaklaşıyor