Ducktape Presents: Gary Powell (The Libertines) Dj Set

Ducktape parti serisine The Libertines'in davulcusu Gary Powell ile start veriyor. 25 Eylül 2010'da Dogzstar'da gerçekleşecek etkinlinlik saat 22.00'de Bangkok Deejays'in warm-up'ıyla başlıyor. Gecenin kapanışını ise yeni dj kollektifi LØVE üstleniyor.
Eylül '10

25 Eylül 2010
Dogzstar

Ducktape parti serisine The Libertines’in davulcusu Gary Powell ile start veriyor. 25 Eylül 2010’da Dogzstar’da gerçekleşecek etkinlinlik saat 22.00’de Bangkok Deejays’in warm-up’ıyla başlıyor. Gecenin kapanışını ise yeni dj kollektifi LØVE üstleniyor. Parti boyunca görseller Can İbar’a ait. Davetlileri 7 saatlik bir dans maratonunun yanında sürprizler bekliyor.

Bangkok Deejays: 22.00-01.00
Gary Powell: 01.00- 02.45
LØVE: 02.45-05.00

Ücret: 20 TL (Bir içki dahil)

Gary Powell

New York’ta doğup, İngiliz rock’n roll kraliyetinin değişilmez bir üyesi haline gelen Gary Powell son 10 yılın en ilham verici ve hakkında konuşturan iki grubunun ritim yükünü sırtlayarak kendini kanıtladı.

XYZ University’nin klasik müzik bölümünden mezun olduktan sonra klasik müzik gruplarında perküsyon çalarak sahneye ilk adımını attı. Sonrasında daha “gürültülü” müzik formlarına yönelen Gary’nin yetenekli bir davulcu olarak saygınlığı arttı ve bu olay örgüsü efsanevi Eddie Grant ile tura çıkmasını sağladı.

The Libertines’in o dönemki menejeri Banny Poostchi gruba davulcu ararken Gary’nin yükselişini ve yeteneğini fark ederek haberi yolladı. 18 ay sonra The Libertines Rough Trade Records’la anlaşmayı imzalamıştı. The Strokes ile beraber The Libertines indie sahnesinde hem dinleyiciler hem de eleştirmenler cephesinde büyük bir umut yarattı. Sonunda The Libertines 2000’lerin en sevilen, ilham verici ve sansasyonel müzik grubu haline geldi.

Carl Barat ve Pete Doherty arasındaki kimyanın bozulması, kişisel problemler ve dahası The Libertines’in düşüşünü de yükselişi kadar dramatik hale getirdi. Rehabilitasyon merkezleri, hapishaneler, stüdyoda güvenlik görevlilleri bir zamanlar bozulamaz denilen bu ilişkinin yerini doldurdu. The Libertines 17 Aralık 2004’te son konserini vererek yaklaşık 6 yıl sessizliğe çekildi.

Gary 2004 senesinde ünlü protopunk grubu New York Dolls ile turladı.

The Libertines’in küllerinden Dirty Pretty Things doğdu. İkonik Alan McGee menejerliğinde, Carl Barat ve Gary Powell’ın güç birliğiyle Dirty Pretty Things’in debut albümü “Waterloo to Anywhere” Mayıs 2006’da piyasaya çıkarak listelerde 3 numaraya kadar tırmandı. İlk 45’lik “Bang Bang, You’re Dead” satışların daha ilk haftasında single listelerinde 5 numaraya yükseldi.

Büyük popülerliklerine rağmen Dirty Pretty Things, Ekim 2008’de dağıldıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz ay The Libertines, Reading & Leeds Festivali için birleşerek 2 olağanüstü performans gerçekleştirdi. 6 yıl aradan sonra yeniden indie sahnesinin odağına oturdu.

2010’da Gary, kendi grubu “The Invasion Of..”u kurdu ve Reading & Leeds festivalinde The Libertines dışında 2 performans daha gerçekleştirmiş oldu. Konserler eleştirmenlerden tam puan aldı.

Dj olarak Gary Powell

Gary Dj olarak uzun ve oldukça renkli bir kariyere sahiptir. Londra’nın hip duraklarında başlayan kariyerini kısa sürede aynı şehrin en büyük venue’lerine taşıdı. Londra KOKO’daki Club NME’nin resident Dj’i oldu. Aynı zamanda Carl Barat’ın meşhur “Dirty Pretty Things” (daha sonra gruba ismini verecek olan) club night’larının da residet dj’liğini üstlendi.

Dahil olduğu grupların genişleyen popülerliği ve çaldığı partileri sıradandan inanılmaza taşıyan dj’lk hünerleri sayesinde Gary ulusal ve uluslararası sayısız performansa imza attı. Britanya’da çalmadık yer bırakmadıktan sonra 17 ülke’yi dolaştı. Moskova’dan Madrid’e Berlin’den Paris’e, Brezilya’dan St. Petersburg’a…

Bangkok Deejays

QuaQua ve Puht’tan oluşan ikili, “Club Bangkok”larda indie anthem’ları üstüste çalarken, dans pistinde dehidrasyonu salgın hastalık haline getiriyor. Gary Powell öncesinde sürprizlerle dolu bir set vaat ediyorlar.

LØVE

Dou Orcan ve Kenan İbar’ın yeni dj kollektifi LØVE, ilk performansını Gary Powell’ın hemen ardından gerçekleştirecek. Dou Orcan, Amsterdam’dan Avrupa’ya yayılan ve son olarak İstanbul indie sahnesini ele geçiren “Club Bangkok” isimli partilerin fikir babası ve resident’ı. Kenan İbar ise Londra’da ses zanaati ile uğraştığı 6 sene’de, içeriye girmenin pratikte imkansız olduğu sayısız partide plakların arkasındaki isim oldu. Bir süredir bu gece için vintage synthesizer’larla dolu stüdyolarından dışarı adım atmıyorlar. ✪

Alfred Rehtel - Another Dance of Death (1849)
Önceki

Yeni Sinsiyet Tipolojisi’nin “Biz” Söylemi ve Retorik Arsızlığı

Sonraki

Mondiali Antirazzisti 2010