Dünya Kadınlar Günü’ne özel

Dünya Kadınlar Günü, New Yorklu dokuma işçisi kadınlar tarafından başlatılan ve 129 kadının ölümüyle sonuçlanan grev günü; Mart’ın 8’inde kutlanıyor her yıl. Ayrıntılı bilgi için Vikipedi‘ye yönelelim.

Güne özel kutlamalar, çeşitli sanat etkinliklerinden ücretsiz ya da indirimli yararlanmak, alışveriş kampanyaları, oraya buraya siyah çelenkler, günün anlam ve öneminden dem vuran hedefi şaşırmış söylemler gibi aktivitelerden oluşmakta, hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.

Madem kadın, erkek, yaşlı, genç, vs. ayırmaksızın “giydirmeyi” amaçlamış bir kadın topluluğunun baş kaldırısıyla başlamış bir günü kutlamaktayız, tarafımızdan en güzel hediye “soyulmaya” ara verip “soymak”‘tır (Harry Potter da dahil olmak üzere!) diye düşünerek hazırladığımız albümle keyifli anlar yaşamanızı diliyoruz.

Tüm kadınlara bugün ve her gün saygılar.

[simpleviewer=46,500,600] ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]