Erkan Çoruh “Allah’ın Erkekleri ve Kadınları”

Her yıl Temmuz ayında Vogue Italy ve AltaRoma işbirliğinde düzenlenen, moda sektörünün yeni yeteneklerinin keşfedildiği "Who Is On Next?" yarışmasında bu senenin birincisi Türk modacı Erkan Çoruh.
Ağustos '10

İtalya’da yaşayan Erkan Çoruh’un son çalışması Sonbahar/Kış 2010 dönemi için tasarladığı “The Men & Women of Allah” adlı koleksiyon.

Tasarımcının koleksiyonu için etkilendiği isim ise “Women of Allah”, “Passage”, “Women Without Men” gibi çalışmalarıyla zihinlerde derin izler bırakan İran asıllı Amerikalı fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Shirin Neshat.

Sanatçı koleksiyonunda geleneksel İslami giyim tarzıyla Batılı çizgileri birarada yorumlamış; bize kalan da dini ve siyasi sorunlar genelinde insan hakları, baskı ve özgürlük kavramlarını yine yeniden düşünmek.

Her yıl Temmuz ayında Vogue Italy ve AltaRoma işbirliğinde düzenlenen, moda sektörünün  yeni yeteneklerinin keşfedildiği  “Who Is On Next?” yarışmasının bu seneki ayağında “Radical Beauty” adlı İlkbahar/Yaz 2011 koleksiyonu ile birincilik elde eden Çoruh, Sonbahar/Kış 2010 koleksiyonunda burka ile Chanel ceketleri harmanlıyor, Batı zerafetinde alışılmadık bir İslami duruş yaratıyor, ilginç sentezleriyle tasarımlarının farklı bir boyutta dikkate alınmaya değer kılıyor. ✪