Flaneur, memlekete Thomas Ott kitaplarını getirdi

/

 

ott-coverFlaneur kitaplığı piyasa temayüllerinin dışında akan seçkisi ve edisyona gösterdiği hususi ihtimamla Türkiyeli okurun ezberini bozmaya, bu kez İsviçreli sanatçı Thomas Ott ile devam ediyor.

Sanatçı, sinemacı, şarkıcı ve çizgi roman ressamı Ott klasik çizgi roman üretim teknikleri dışında, yazı ve resim ortaklığını scratch art tekniği ile tek bir cümle kurmadan bozarak eserlerini görsel bir şölene dönüştürmeyi başarıyor.

Ott, kretuar yardımıyla bir cerrah gibi kazıyıp yonttuğu sayfalarında, seks, uyuşturucu ve şok’n roll kavramını birleştirerek çizgi romanlarında korku ve gerilim hikâyelerini okurun içine ustaca işliyor ve yarattığı bu karanlık evrenin korku tünelinde okurunu sinir bozucu ve ürpertici yolculuklara çıkartırken, çağdaş grafik anlatımıyla eşsiz başyapıtlar ortaya koyuyor.

Flaneur, Thomas Ott’ un birbirinden özel üç eserini okurlarına aynı anda ve her biri 666 adet numaralandırılmış özel baskı olarak sunuyor.

Cinema Panopticum

104 sayfa 170gr. Kuşe, Hardcover, 666 adet numaralandırılmış özel baskı.

Çeviri: Bilge F. İnandı             Yayıncı : Flaneur Comics

ott (1)

 

Numaralar / Numbers

144 sayfa 170gr. Kuşe, Hardcover,  666 adet numaralandırılmış özel baskı.

Çeviri: Bilge F. İnandı             Yayıncı: Flaneur Comicsott (2)

 

R.I.P

192 sayfa 170gr. Kuşe, Hardcover,  666 adet numaralandırılmış özel baskı.

Çeviri: Bilge F. İnandı             Yayıncı: Flaneur Comicsott (3)

 

  ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]