[Flea] Helen Burns

RHCP basçısı Flea, fiyatı dinleyicilerin belirlediği şekilde dağıtılan solo albümü Helen Burns’ün gelirlerini, kendisinin de katkıda bulunduğu kar amacı gütmeyen müzik okulu The Silverlake Conservatory of Music’e bağışlıyor. Albümde Patti Smith de yer alıyor.

Helen Burns, stüdyo doğaçlamalarıyla, elektronik dokundurmaların karışımı, bir şarkıda da Patti Smith’in sakin ve tok bir sesle, bu dünyada azalan şeyleri anlattığı, güzel bir albüm. İster bedava, istersenz gönlünüzden ne koparsa.

Flea – Helen Burns

Albümün adı Charlotte Brontë’nin eseri Jane Eyre’deki Helen Burns karakterinden geliyor.

“Helen’in mezarı Brocklebridge kilisesininin avlusundadır. Ölümünden sonra tam on beş yıl bu mezat üzerini ot kaplamış bir tümsek olarak kaldı. Şimdi baş ucunda kurşuni mermerden bir tal yükseliyor. Taşın üzerinde Helen’in adı yazılı, bir de RESURGAM sözcüğü: DİRİLECEĞİM.”

Helen Burns şarkı listesi:

01. 333
02. Pedestal of Infamy
03. A Little Bit of Sanity
04. HelenBurns
05. 333 revisited
06. Lovelovelove ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]