[Frank Plant] Learning to Dance

Amerikalı sanatçı Frank Plant'in İstanbul'daki ikinci solo sergisi "Learning To Dance" 15 Haziran'a kadar SODA' da
Mayıs '13

Frank Plant - Learning to DanceFrank Plant – Learning to Dance

Tarih: 18 Nisan – 15 Haziran, 2013

Mekan: SODA

Adres: Şakayık Sok. No: 37/1 34365

Nişantaşı- İSTANBUL

Tel: +90 212 231 89 88

soda@sodaistanbul.com

www.sodaistanbul.com

Barselona’da yaşayan Amerikalı sanatçı Frank Plant’in İstanbul’daki ikinci solo sergisi “Learning To Dance” 18 Nisan – 15 Haziran 2013 tarihleri arasında SODA‘ da sanatseverlerle buluşuyor.

Plant, son çalışmalarındaki üretim sürecini bir dans olarak ele alıyor. Serginin adı olan “Learning to Dance” sanatçının yaratıcı fikirlerinin birbirleriyle olan ilişkisi ve süregelen gelişimiyle ilgili mecazi bir gönderme taşıyor. Bazen vals, bazen jig, sonunda her eser belirli bir çalışma ve hareketin aynı dansta olduğu gibi kucaklaşmanın sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

Sanatçı basit grafiksel insan duruşlarını konu ettiği eserlerinde bazen üç boyutlu objeleri de dahil ederek, daha önceki çalışmalarında olduğu gibi bu sergide de yalın ve çizgisel formlarını devam ettiriyor.Sanatçının imzası haline gelen çelikten heykeller bazen espri, bazen provokasyon, kimi zaman nostaljik, kimi zaman da toplumsal karşıtlıklara değiniyor.

[sws_toggle3 title=”Frank Plant hakkında”] Çalışmalarını Barselona’da devam ettiren ABD’li sanatçı Frank Plant Philadelphia Güzel Sanatlar Üniversitesi, heykel bölümünde eğitimini tamamladı. 1993’te mezun olduktan sonra Amsterdam’a taşındı ve bu dönemde çelikten resimler yapmaya başladı. Günlük nesnelerin formları ve kompozisyonları üzerine basit çalışmalar gerçekleştirdi. Çin, Almanya, Hollanda, İspanya, Portekiz gibi dünyanın pek çok ülkesinde sergilere katılmış olan sanatçının çalışmaları, Avrupa ve Kuzey Amerika’da bir çok özel ve kamusal koleksiyonda yer alıyor. [/sws_toggle3] ✪