Pınar Özdil

[Galeri Eksen] Gelişim

Tarih: 15 Eylül 2012 – 18.00
Adres: Galeri Eksen
Maçka Cad. No :29 Nişantaşı
Telefon : +90212 219 0850
info@galerieksen.com

Pınar Özdil

Hayat bir gelişimdir. Yarın, her şeyi bugün yaptığımızdan daha başka biçimde, daha başka duygularla, daha başka bilgilerle yaparız. Bazen bilerek gelişir, bazen geliştiğimizi bilmeden üretiriz. Gelişimin sonsuz evreninde bazen aklımız duru, bazen zihnimiz gölgeli, bazen umudumuz eğreti, bazen coşkumuz taze, bazen düşlerimiz berrak ilerleriz. Gelişimin kollarına bırakarak kendimizi, biz her gün başka bir insan olur, başka türlü akıl yürütür, başka şekilde üretiriz.

Galeri Eksen, gelişime olan tutkusunu, sanatçılarının tutkusu ile bütünleştirip “Gelişim” adlı sergide sanatseverleri derin, anlamlı, heyecan verici bir yolculuğa çıkartıyor.

“Gelişim” sergisinde, Galeri Eksen ile birlikte hareket eden sanatçıların eserleri yer alıyor.

Bu karma sergide, Galeri Eksen sanatçılarının gelişimi izleyebilir, onların gelişiminde Galeri Eksen’in aldığı role tanıklık edebilirsiniz.

Yeni sezonda gerçekleştireceği kişisel sergilere ışık tutmak amacıyla bu karma sergiyi düzenleyen Galeri Eksen, ziyaretçilere de kendi sanatsal gelişimleri bakımından yaratıcı bir yolculuk vaat ediyor.

Sergide eserleri yer alacak sanatçılar:
Hakan Özdil
Aslı Kutluay
Ayhan Taşkıran
Çağdaş Erçelik
Kadir Selçuk Yaşa
Volkan Çöteloğlu
Barış Keşoğlu
Burak Kutlay
Ayhan Tomak
Meryem Tomak
Ertuğrul Tuna
Aylin Örücü
Pınar Özdil ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az. 2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]