Henk Slager Küratörlüğünde ‘Şen Bilge’

Nietzsche

Rezan Has Müzesi’nde küratörlüğünü Henk Slager’ın üstlendiği “Şen Bilge” isimli sergi 14 Eylül – 20 Ekim tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Eğlenceli bilim olarak veya daha çok Nietzsche’nin Şen Bilge (Gaya Scienza) konusundaki düşüncelerinin güncel bir şekilde yorumlanması olarak sanatsal araştırma üzerinde odaklanan sergi, Tiong Ang, Lonnie van Brummelen ve Siebren De Haan, Burak Delier, Jan Kaila, Aglaia Konrad, Marion von Osten, Jalal Toufic, Mick Wilson’un eserlerinden oluşuyor.

Sergi, epistemik (bilişsel) gerillacılığın stratejik bir yöntemi olarak, sanatsal araştırmanın, bilgi üretiminin akademik kimlik mantığını hiç durmaksızın, tekrar tekrar sıradanlaştırmaksızın ve zapturapt altına almaksızın yapılmasını ve gerçekleştirilmesini nasıl sağlayabileceğimizin sorusuna cevap arıyor.

[av_promobox button=’no’ label=’Click me’ link=’manually,http://’ link_target=” color=’theme-color’ custom_bg=’#444444′ custom_font=’#ffffff’ size=’large’ icon_select=’no’ icon=’25’]
Telefon:
+90 212 533 65 32 +90 212 534 10 34
Adres:
Kadir Has Üniversitesi, Cibali – İstanbul, 34083 / Türkiye
[/av_promobox] ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]