İsimsizler - Çetin Kececi

[İkametgâh Kadıköy] Birlikte ve Bağımsız-II

'İkametgâh Kadıköy-Birlikte ve Bağımsız-II' başlıklı etkinlikler dizisi 7 Kasım'da başlıyor
Kasım '12
İsimsizler – Çetin Kececi

Kadıköylü galeriler, sanat inisiyatifleri ve tasarım mekânları bu yıl “İkametgâh Kadıköy-Birlikte ve Bağımsız-II” başlıklı etkinlikler dizisinin ikincisini, 7 Kasım-9 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştiriyor. İlkinde Anadolu Yakası’ndaki üretimi ve paylaşımı çıkış noktası olarak alan etkinlik, bu yıl içine yeni mekânları, Kadıköy’de üreten sanatçıların yanı sıra Avrupa yakasından ve yurt dışından katılan sanatçıları da katarak yola devam ediyor.

Yukarıdan aşağıya bir örgütlenme modeli yerine, katılan her mekanın ve her sanatçının kendi özgünlüğü ve bağımsızlığını koruyarak birlikte hareket etme ve paylaşma modelini benimsiyor.

Sanatçılar kavramsal ve biçimsel bir çerçevenin içine girmeden resim, heykel, video, illüstrasyon, fotoğraf, yerleştirme, tasarım, karikatür gibi farklı disiplinlerdeki çalışmalarını 12 ayrı mekanda sergileyecekler. Sergilerin yanısıra çeşitli performanslar, konserler, workshoplar, sanatçı konuşmaları, çocuklarla yapılacak çalışmalarla paneller ve söyleşilerle de izleyicilerle buluşulacak.

Bu hafta Kadıköy’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde Sibel Çağlayan ve Çetin Keçeci’nin sergisi ile İkametgah Kadıköy – Birlikte ve Bağımsız-II başlıyor.

7 Kasım – 9 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İkametgâh Kadıköy, Asfalt Art Gallery, Barış Manço Kültür Merkezi (Hush), İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, KargART, Halka Sanat Projesi, Kabine Nadire, Sanat Bahane, Zelazo, Tasarım Parkı, Dunia, GİT ve Burg Giebichenstein University of Art & Design sanat alanlarında tüm sanatseverlerin paylaşımına açıktır.

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: ikametgahkadikoy@gmail.com ✪