İstanbul Animasyon Festivali’ne hala başvurmadınız mı?


Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan İstanbul Animasyon Festivali‘ne başvurular devam ediyor. Yarışmaya katılmak isteyenler 9 Eylül Cuma gününe kadar başvurularını yapabilir. Başvurular, filmini 1. Ocak 2009’dan sonra tamamlamış herkese açık ve ücretsizdir.

Geçtiğimiz sene 41 ülkeden 600’ün üzerinde başvuru alan İstanbul Animasyon Festivali‘nde dünyanın en iyi animasyonları yarıştı ve binlerce izleyiciyle buluştu. Büyük ödülün sahibi Oscar’ı da kucaklayan Logorama olmuştu.

Yarışmaya başvuran filmler IAF Büyük Ödülü, Uzun Metraj, Türk Kısa Filmi, Öğrenci Filmi, İlk Film ve Müzik Klibi dallarında yarışacak. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]