İSTANBUL KONSTANTİNOPOLİS’Tİ

Hush Galeri'de Slade Yüksek Lisans Öğrencileri’nden İstanbul’a yanıt olarak bir sergi... "İSTANBUL KONSTANTİNOPOLİS'Tİ"
Nisan '10

Fotokopinin bir biçim olarak kullanımı kurallı bir bütünlükten öte, yapılan işlere geçici doğasını kazandırıyor. Bu biçim, İstanbul’un günlük hayatının bütün yönlerinin egzotik karşılaşmasını taşıyor.

Boyutta ve yüzeyde aynı olan fotokopiler aslında farklılığın oluştuğu alanlara dikkati çekiyor: Kompozisyon, derinlik, anlam, renk seçenekleri, işaretleme, ruh hali ve atmosfer.

İşler, İstanbul ziyaretimize, İstanbul’un çeşitli tarihsel dönemlerine, Doğu ve Batı arasındaki eşsiz konumuna, canlı çağdaş sanat ve kültür ortamına bir cevap niteliğinde üretildi. Başlıkta da ima edildiği gibi eski ve yeni arasındaki gerilim sanatçıların yaklaşımını yansıtıyor: Antik, romantik, yeni yeni tempolu ve hızla değişen bir şehirle bağ kurabilmek için yeni bir araç kullanmak. Hayret verici ışık ve renkler, melankoli ve atmosfer, kültürel karmaşa ve mimari bu sergiyi yapmamızda İstanbul’un bize esin kaynağı olan yönleriydi.

19 Nisan 2010 Pazartesi 18:00’de açılacak olan sergi, 30 Nisan Cuma 2010 tarihine kadar 10:00 – 21:00 arası ziyaret edilebilir. Facebook etkinlik sayfası için tıklayın!

Sanatçılar: Aglae Bassens, Nadine Mahoney, Rebecca James, Mike Salter, Paulina Michonoswka, Rory Mc Cartney, Richard Forbes Hamilton, Jessica Maizerite, Rowena Hughes, Sarah Wilson, Rosey Davey, Claire Dorsett, Donal Moloney, Joana Brandao, Costa, Nastja Ronkko, Alec Kronacker, Kate Lepper, Kazim Ali, Joe Clark, Paul Kneale, Gaby Beveridge, Julia Vogl, Jung Woo Lee, Eunkyung Lee, Malina Busch, Ivan Liotchev, Georgie Flood, Nicholas Jones, Joy Chang, Cornelia Baltes, Nina Rodin, Diana Taylor, Anna Bunting-Branch, Kristen Schaffer, Lindsay Mapes

Hush Gallery – SLADE SCHOOL OF FINE ART 
Caferağa Mh. Miralay Nazım Sk. 20 Moda, Kadıköy, İstanbul
http://www.hushhostelistanbul.com/ – http://hushhostelgallery.blogspot.com/
gallery@hushhostelistanbul.com – T: (532) 2854904, (216) 3309188

 ✪