Kadınlar için kadınlar tarafından

Kadınlar için kadınlar tarafından projesinin bitimine son 25 gün! Son açık arttırmada hepimizi aralarında görmek istiyorlar!

Mayıs '08

Kadınlar için kadınlar tarafından projesi basın bülteni:

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve kadın kuruluşlarına maddi destek sağlamak için bir araya gelerek oluşturdukları “Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından” fotoğraf projesi ile üç yıl önce 111 kadın fotoğrafçı olarak yola çıkan ve sayıları 3 senede 300’ü aşan kadın fotoğrafçılar, dördüncü ve son senelerinde projelerini, 2005’teki ilk açık arttırmalarındaki gibi coşkulu bir tadda gerçekleşeceğini umdukları müzayedeleri ile 25 Mayıs’ta İstanbul, Beyoğlu’nda The Hall’da olacaklar.

Üç yılda Türkiye’nin üç farklı noktasında gerçekleştirilen müzayedeler ve İstanbul, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, İzmir, Ankara, Bursa, Şanlıurfa, Kars, Trabzon, Konya, Kastamonu, Londra, Washington DC’de açtıkları sergilerde satılan fotoğraflar ile proje, üç sivil toplum kuruluşuna maddi destek aktarmayı başardı. İlk sene Mersin Bağımsız Kadın Dayanışma Derneği, ikinci sene Urfa Yaşamevi ve son olarak da Bursa Günyüzü Kadın Dayanışma Kooperatifi bu sınırlı yardımdan yararlanma şansını buldu.

Proje bir acil durum çağrısı idi; Nakit sıkıntısı yüzünden kapatılmayla karşı karşıya kalan üç ayrı sivil toplum kuruluşuna maddi yardım yaparken bir yandan da ülkede kadına yönelik şiddete karşı bir farkındalık yaratmayı amaçladı. Bu projenin ana fikrinin şekillendiği ilk günlerden bu yana Türkiye’de kadına yönelik şiddete karşı yeni projelerin hayata geçmesi ile Kadınlar İçin Kadınlar Tarafından katılımcıları gönüllü girişimlerinin amacına ulaştığı inancında. Tüm gelirin projeden destek alan üç sivil toplum kuruluşuna eşit aktarılacağı son bir açık arttırma ile de fotoğrafları ile son kez karşınızda.

25 Mayıs’ta hepinizi Beyoğlu’na, The Hall’a bekliyoruz. Son açık arttırmamızda, ellerinizi bizimkilerin yanında görmek, projemizin bu son etkinliğinde de bizimle birlikte ilk günkü coşkumuzu son kez yaşamak için hepinizi aramızda görmek istiyoruz!!! ✪