Kapışma / Duchamp’a övgü – Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi

Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi; davet ettikleri sanatçılarla birlikte hazır malzeme kullanımı üzerinden Duchamp’a övgüler düzüp, aynayı birbirlerine ve kendilerine tutuyor
Kasım '12

Duchamp’a övgü – Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi
Tarih: 17 Kasım 2012
Mekan: Tüyap Artİst 8. Salon
Adres: Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi
34500 Beylikdüzü, İstanbul
Facebook etkinlik sayfası

Duchamp’a övgü; hazır malzeme ve biz…

Bu sene yurt içi ve yurt dışından 100’den fazla sanat galerisi ve sanat kurumunun katılacağı İstanbul Sanat Fuarı dokuz gün süresince birbirinden önemli sergilere ev sahipliği yapacak.

İstanbul Sanat Fuarı yirmi iki yılını geride bırakırken, yurt içi ve yurt dışından 100 sanat kurumu ve galerisinin katılımıyla kapılarını açmaya hazırlanıyor. 22. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen 31. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir.

Göçebe Bağımsız Sanatçı İnisiyatifi; davet ettikleri sanatçılarla birlikte hazır malzeme kullanımı üzerinden Duchamp’a övgüler düzüp, aynayı birbirlerine ve kendilerine tutuyor. Birbirleriyle aynı/benzer hazır malzemeyle ürettikleri eserleriyle kapışıyorlar… Dilimizde belki de en çok ada sahip bir mekana ait nesneyi; sanat tarihinin dönüm noktasından hareketle ve güncel bakış açısıyla, geleneksel mekanından kopararak ele alıyorlar.

Çetin Pireci
Denizhan Özer
Ekin Onat Von Merhart
Genco Gülan
K. Deniz Pireci
Leyla Emadi
Murat İres
Nesren Jake
Pemra Aksoy
Süreyya Oskay
Umut Yalım
Yıldız Doyran
Zeynep Soref ✪

Önceki

[Siren Yayınları] “Çatlaklardan sızmak…”

Sonraki

[Adel Abidin, Rosa Barba, Runa Islam] Hamle