Karanlık odadan hikayeler

Metis – Radikal Edebiyat Okumalarının bu ayki konuğu, son dönemde “Bir Şey Oldu” ve “Hiç Niyetim Yoktu” adlı hikaye kitaplarından tanıdığımız yazar Fatih Özgüven. Özgüven’in hikayelerinden yapılacak edebiyat okuması farklı bir yerleştirme ile gerçekleşecek. Yazarın arkadaşlarının seçtiği ve okuduğu metinler video projeksiyonla yere ve duvara yansıtılırken, mekanın içindeki dinleyiciler de hikayeleri bu yansımalardan izleyecek. Gecenin ‘bir çeşit‘ partiye dönüşmesiyle edebiyat yerini müziğe bırakacak. Metinleri okuyacaklar arasında Yeşim Tabak, Bülent Erkmen, Erinç Seymen, Lale Müldür, Siren İdemen, Nurdan Gürbilek, Başak Ertür, Esen Karol, Pınar Öğünç, İlhan Sayın ve başkaları olacak. Kendisinin Borges çevirilerini pek bir severiz. ✪
Şubat '08

fatiho.jpg

Metis – Radikal Edebiyat Okumalarının bu ayki konuğu, son dönemde “Bir Şey Oldu” ve “Hiç Niyetim Yoktu” adlı hikaye kitaplarından tanıdığımız yazar Fatih Özgüven. Özgüven’in hikayelerinden yapılacak edebiyat okuması farklı bir yerleştirme ile gerçekleşecek.

Yazarın arkadaşlarının seçtiği ve okuduğu metinler video projeksiyonla yere ve duvara yansıtılırken, mekanın içindeki dinleyiciler de hikayeleri bu yansımalardan izleyecek. Gecenin ‘bir çeşit‘ partiye dönüşmesiyle edebiyat yerini müziğe bırakacak.

Metinleri okuyacaklar arasında Yeşim Tabak, Bülent Erkmen, Erinç Seymen, Lale Müldür, Siren İdemen, Nurdan Gürbilek, Başak Ertür, Esen Karol, Pınar Öğünç, İlhan Sayın ve başkaları olacak.

Kendisinin Borges çevirilerini pek bir severiz. ✪