Karanlık odadan hikayeler

fatiho.jpg

Metis – Radikal Edebiyat Okumalarının bu ayki konuğu, son dönemde “Bir Şey Oldu” ve “Hiç Niyetim Yoktu” adlı hikaye kitaplarından tanıdığımız yazar Fatih Özgüven. Özgüven’in hikayelerinden yapılacak edebiyat okuması farklı bir yerleştirme ile gerçekleşecek.

Yazarın arkadaşlarının seçtiği ve okuduğu metinler video projeksiyonla yere ve duvara yansıtılırken, mekanın içindeki dinleyiciler de hikayeleri bu yansımalardan izleyecek. Gecenin ‘bir çeşit‘ partiye dönüşmesiyle edebiyat yerini müziğe bırakacak.

Metinleri okuyacaklar arasında Yeşim Tabak, Bülent Erkmen, Erinç Seymen, Lale Müldür, Siren İdemen, Nurdan Gürbilek, Başak Ertür, Esen Karol, Pınar Öğünç, İlhan Sayın ve başkaları olacak.

Kendisinin Borges çevirilerini pek bir severiz. ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]