LomoMatrix için Galata’ya gidiyoruz!

Kendine has bir hayran kitlesi olan yegane fotoğraf makinası Lomo'nun Türkiye'de de başlayan oluşumu Lomography Society, analog makinalarla harikalar yaratma peşinde!
Temmuz '12

Matrix’de Neo ve Ajan Smith’in havada kavga ederken kameranın onların etrafında döndüğü sahneyi hatırlıyor musun? Heyecanlı bir sahneydi değil mi? İşte LomoMatrix bu efektin analog fotoğraf makineleri ile yapılanı. LomoMatrix’de 15-20 kişi bir çember oluşturulur ve ellerindeki fotoğraf makineleri ile anda ortadaki figürü çeker. Sonrasında fotoğraflar kullanılarak yapılan stop-motion video keyifle izlenir.

Lomographic Society de İstanbul için aynı uygulamayı gerçekleştiriyor. 21 Temmuz’da saat 18.00’de Galata’da bulunan Gallery Store İstanbul’da Lomography tutkunları buluşarak Artemis Günebakanlı’nın katkılarıyla LomoMatrix İstanbul’u gerçekleştirecek.

İsteyen makinası, isteyen tasarladığı kostümü ve figürü ile Galata’ya bekleniyor! En yaratıcı fikre ufak bir hediyemiz var!

Uluslararası Lomography Topluluğu deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığa odaklı, global olarak aktif bir organizasyondur. Dünya çapında yarım milyonu aşkın üyesiyle, Lomography konsepti, interaktif, canlı, flu ve çılgın bir yaşam tarzını kapsar. Sürekli yenilenen ve gelişen yaratıcı fotoğraf makineleri ve aksesuarlar ile analog fotoğrafçılığın iletişim, dünyayı özümseme ve çevremizde olanları yakalamanın yaratıcı bir yolu olduğunu savunuyoruz. Lomografik Topluluk üyelerimizin yetenek ve çabası sayesinde, çevremizdeki bu benzersiz gezegeni, sonsuz bir fotoğraf akışı ile belgelemeyi hedefliyoruz – kelimenin tam anlamıyla, sayısız birey ve kültürün gözünden, küresel “Lomografik” bir portre.

Gelecek Analog! ✪