LomoMatrix için Galata’ya gidiyoruz!

Matrix’de Neo ve Ajan Smith’in havada kavga ederken kameranın onların etrafında döndüğü sahneyi hatırlıyor musun? Heyecanlı bir sahneydi değil mi? İşte LomoMatrix bu efektin analog fotoğraf makineleri ile yapılanı. LomoMatrix’de 15-20 kişi bir çember oluşturulur ve ellerindeki fotoğraf makineleri ile anda ortadaki figürü çeker. Sonrasında fotoğraflar kullanılarak yapılan stop-motion video keyifle izlenir.

Lomographic Society de İstanbul için aynı uygulamayı gerçekleştiriyor. 21 Temmuz’da saat 18.00’de Galata’da bulunan Gallery Store İstanbul’da Lomography tutkunları buluşarak Artemis Günebakanlı’nın katkılarıyla LomoMatrix İstanbul’u gerçekleştirecek.

İsteyen makinası, isteyen tasarladığı kostümü ve figürü ile Galata’ya bekleniyor! En yaratıcı fikre ufak bir hediyemiz var!

Uluslararası Lomography Topluluğu deneysel ve yaratıcı fotoğrafçılığa odaklı, global olarak aktif bir organizasyondur. Dünya çapında yarım milyonu aşkın üyesiyle, Lomography konsepti, interaktif, canlı, flu ve çılgın bir yaşam tarzını kapsar. Sürekli yenilenen ve gelişen yaratıcı fotoğraf makineleri ve aksesuarlar ile analog fotoğrafçılığın iletişim, dünyayı özümseme ve çevremizde olanları yakalamanın yaratıcı bir yolu olduğunu savunuyoruz. Lomografik Topluluk üyelerimizin yetenek ve çabası sayesinde, çevremizdeki bu benzersiz gezegeni, sonsuz bir fotoğraf akışı ile belgelemeyi hedefliyoruz – kelimenin tam anlamıyla, sayısız birey ve kültürün gözünden, küresel “Lomografik” bir portre.

Gelecek Analog! ✪

Bazı rahatsızlıkları olan kişileriz. Ocak 2008’den bu yana garip aralıklarla sürüyoruz. Kapalı veya yayında olmadığımız anlar, yayında olduklarımızdan epey az.

2017 yılında belirsiz süreliğine ara verdik. Karar alındığında sitede beş bine yakın kısa/uzun metin vardı; şu anda bu sayı iki binin biraz üzerinde. Geriye dönük olarak ömrünü tükettiğini açık eden metinleri silmeye devam edeceğiz. Silmesi yazmasından uzun sürüyor ve daha meşakkatli. Metinlerin de ömrü vardır. – Devamı için: [Meram]